MORFIA 100 mg Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?:

Etken maddesi Morfin sülfat olan MORFIA 100 mg Tablet, orta ve şiddetli akut veya kronik ağrının tedavisinde uygulanır.

MORFIA 100 mg Tablet Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Orta ve şiddetli akut veya kronik ağrının tedavisinde uygulanır.
 3. Ameliyat öncesi ve sonrası ilk 24 saat içerisinde kullanılmamalıdır.
 4. Morfine ve morfin tuzlarına herhangi bir alerji durumu varsa veya bronşiyel astımınız, solunum depresyonu probleminiz, bağırsak tıkanması veya kalp yetmezliğiniz varsa bu ilacın kullanımı sizin için uygun değildir.
 5. Şayet karaciğer veya böbrek yetmezliğiniz varsa, bu ilacı kullanmadan önce hekiminize durumunuzu bildirmelisiniz. İlacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına gereksinim duyulabilir.
 6. İlacın kullanımını aniden bırakmamalısınız. Uyuşturucu bir preparattır. Bağımlılık yapıcı özelliği mevcuttur. Uzun süreli kullanımdan sonra ilacın aniden kesilmesi sonucu yoksunluk sendromu (ilacın yokluğundan dolayı görülen kriz) yaratabilir. Doktorunuz dozunuzu kademeli olarak azaltarak sonlandıracaktır.
 7. 18 yaşın altıdaki çocuk ve gençlerde kullanılmamalıdır.
 8. 65 yaş üzeri hastalarda çok dikkatli kullanılmalıdır. Doktorun önerdiği dozdan daha yüksek doz alınmamalıdır.
 9. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde kesinlikle kullanılmamalıdır.

MORFIA 100 mg Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacınızın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir. Yemek sırasında veya öğün aralarında alınabilir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Uyku hali, baş dönmesi, sersemlik, ağız kuruluğu, karın ağrısı, mide bulantısı, kusma, terleme ve benzeri yan etkiler görülebilir.

Etken Maddesi: Morfin sülfat

Ticari-Jenerik ismi:  MORFIA 100 mg Tablet

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.