Metsil Damla

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Simetikon olan Metsil Damla,  gazın vücuttan çıkışını kolaylaştıran, gaz giderici bir preparattır. Hava yutulması, hazımsızlık, şişkinlik ve ameliyat sonrası gaz birikimi vakıaları ile mide-bağırsak hastalıklarına bağlı gaz çıkarılamamasının sorun yaratabileceği vakıalarda ve karın içi (bağırsak, böbrek, safra kesesi gibi) röntgen çekimleri öncesinde mide-bağırsak kanalındaki gaz birikiminin tedavisi için uygulanır.

Metsil Damla Kullananlar için Uyarılar :

  1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
  2. Gazın vücuttan çıkışını kolaylaştıran, gaz giderici bir preparattır.
  3. Şayet mide-bağırsak sisteminde delinme, tıkanma veya bunların şüphesi varsa bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
  4. Levotiroksin (tiroid tedavisinde kullanılan) etken maddeli bir ilaç kullanıyorsanız, bu durumu hekiminize bildirmelisiniz. Levotiroksin etken maddeli ilaçlarla beraber kullanıldığında, her iki ilaç alımı arasında en az 4 saat olması önerilmektedir.
  5. 2 yaşın altındaki çocuklarda günde 4 kez 8 damla;   2 yaşın üstündeki çocuklarda günde 4 kez yemeklerden sonra ve gece yatmadan önce 15 damla kullanılması önerilir.
  6. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan kesinlikle kullanmak sakıncalıdır.

Metsil Damla’nın Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

  1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
  2. Her kullanımdan önce şişeyi iyice çalkalayınız. Yemekle beraber veya yemeklerden sonra ve gece yatmadan önce günde 4 kez  alınır.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
  2. İlacın kullanımına bağlı olarak yaygın görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

 

Etken Maddesi:  Simetikon

Ticari-Jenerik ismi: Metsil Damla

Metsil Damla Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

metsil-damla-ilac-prospektusu

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.