Macrol Film Tablet 500 mg

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi  Klaritromisin olan Macrol Film Tablet 500 mg, vücuttaki bakterilerle mücadele ederek , bakterilerin neden olduğu enfeksiyonları tedavi eden güçlü bir antibiyotiktir. Cilt ve solunum sistemini etkileyen farklı türdeki bakteriyel enfeksiyonların tedavisinde uygulanır.Ek olarak mide ülseri tedavisinde diğer ilaçlara ek olarak da  uygulanabilir.

Macrol Film Tablet 500 mg Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Vücuttaki bakterilerle mücadele ederek , bakterilerin neden olduğu enfeksiyonları tedavi eden güçlü bir antibiyotiktir.
 3. Şayet antibiyotik alerjisi, böbrek hastalığı, karaciğer hastalığı, kendinizde veya ailenizde uzun QT aralığı varlığı, çizgili kas zayıflığı, porfiri  ve benzeri hastalıklardan herhangi birine sahipseniz bu ilacı kullanmadan önce hekimi bilgilendirmeniz gereklidir. İlacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 4. Bu ilacı kullanırken her zamankinden daha fazla sıvı tüketmelisiniz.
 5. Bu ilacı kullanırken kendinizi iyi hissetmeye başlasanız bile hekimin verdiği kullanma süresini dikkate almak zorundasınız. Çünkü hastalık belirtileriniz  hastalığınız tam anlamıyla tedavi olmadan düzelme gösterebilir.
 6. Reklam
 7. İlacın kullanımı 7 ila 14 günlüktür. Mide ülseri tedavisinde bu süre uzayabilir.
 8. Bu ilaç soğuk algınlığı veya grip ve benzeri virüslerin neden olduğu enfeksiyonları tedavi etmemektedir.
 9. 12 yaşından küçük çocuklara bu ilaç verilmemelidir.
 10. Bu ilaç ishale neden olabilir ve bu da yeni bir enfeksiyon başlangıcının işareti olabilir. Şayet aşırı sulu ve kanlı ishaliniz var ise hekiminize müracaat etmelisiniz.
 11. Hamilelerde ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.

Macrol Film Tablet 500 mg’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacınızı bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir.
 3. Reklam

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Kanlı ve aşırı sulu ishal, şiddetli ateş, titreme ve boğaz ağrısı, duymada güçlük ve duyma kaybı, kalp atışlarının düzensizleşmesi vakıalarında mutlaka ilacı kullanmayı bırakınız ve doktor ile görüşünüz.
 3. Hafif mide bulantısı veya  ağrısı, ciltte döküntü, hafif baş ağrısı veya dönmesi, ağız tadının bozulması, diş renginde bozukluk ve benzeri hafif yan etkiler görülebilir.

Etken Maddesi:   Klaritromisin

Ticari-Jenerik ismi: Macrol Film Tablet 500 mg

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
KETINEL 150 mg Film Tablet
KETINEL 150 mg Film Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? : Etken maddesi  Ketiapin fumarat olan KETINEL 150 mg Film Tablet, beyindeki bazı kimyasalların etkilerini değiştirerek ruhsal bozuklukların düzeltilmesini...

Bilokan Forte Damla
Bilokan Forte Damla

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? : Etken maddesi  Ginkgo biloba yaprak ekstresi olan Bilokan Forte Damla, beyine kan akışını arttırarak hafızanın ve konsantrasyonun gelişmesine,...

Kapat