Flagentyl Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?:

Etken maddesi  Seknidazol olan Flagentyl Tablet, vücuttaki bakteriler ve parazitlerle mücadele ederek , parazit ve bakterilerin neden olduğu enfeksiyonları tedavi eden güçlü bir antibiyotiktir. Şiddetli ağrı eşliğinde kanlı ve sulu dışkılama belirtileri ile kendini gösteren amibli dizanteri hastalığı; üreme-boşaltım sistemi enfeksiyonları(vajinanın iltihaplanması, idrarı vücut dışına atan kanalın iltihaplanması gibi); birtakım parazitlerin karaciğerde oluşturduğu enfeksiyonların tedavisinde uygulanır.

Flagentyl Tablet Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Vücuttaki bakteriler ve parazitlerle mücadele ederek , parazit ve bakterilerin neden olduğu enfeksiyonları tedavi eden güçlü bir antibiyotiktir.
 3. Soğuk algınlığı veya grip ve benzeri virüs enfeksiyonlarını tedavi etmemektedir.
 4. Herhangi bir ilaca karşı alerji durumu varsa ve belirli bir hastalığınız veya kan ile ilgili bir hastalığınız var ise hekimi bilgilendirmelisiniz. İlacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyulabilir.
 5. İlacı kullanırken iyileşme kaydettiğinizi düşünseniz bile ilacınızı hekimin önerdiği süre boyunca kullanınız. Enfeksiyon tamamıyle tedavi edilmeden de şikayetlerinizde iyileşme belirtileri görülebilir.
 6. Tedavi süresi esnasında alkol almaktan kaçınmalısınız. Alkol kullanımı ilacın olası yan etkilerini daha da arttırmaktadır.
 7. Hamilelik şüphesi veya hamilelik döneminin ilk üç ayında iseniz veya bebek emziriyor iseniz bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.

Flagentyl Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Karın ağrısı, mide bulantısı, ağızda metalik tat, ağız iltihabı,  dil iltihabı yaygın görülen yan etkilerdir.

laç Etken Maddesi: Seknidazol
Ticari-Jenerik ismi:   Flagentyl Tablet

Flagentyl Tablet Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

flagentyl-tablet-ilac-prospektusu

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.