Zontron IV Enjektabl Solüsyon İçeren Ampul

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Ondansetron hidroklorür olan Zontron IV Enjektabl Solüsyon İçeren Ampul, vücutta mide bulantısı ve kusmayı uyaran kimyasalların etkilerini engelleyerek mide bulantısı ve kusmayı önleyen bir preparattır. Kanser hastalarında, kemoterapi ve radyasyon terapisi sebebiyle oluşabilecek mide bulantısı ve kusma vakıalarının önlenmesi ve ameliyat sonrası oluşabilecek mide bulantısı ve kusmayı engellemek için uygulanır.

Zontron IV Enjektabl Solüsyon İçeren Ampul Kullananlar için Uyarılar :

  1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
  2. Vücutta mide bulantısı ve kusmayı uyaran kimyasalların etkilerini engelleyerek mide bulantısı ve kusmayı önleyen bir preparattır. Kanser hastalarında, kemoterapi ve radyasyon terapisi sebebiyle oluşabilecek mide bulantısı ve kusma vakıalarının önlenmesi ve ameliyat sonrası oluşabilecek mide bulantısı ve kusmayı engellemek için uygulanır.
  3. Şayet  karaciğer hastalığınız veya kişisel veya ailesel uzun QT sendromu geçmişiniz varsa bu ilacı kullanmadan önce hekiminize bildirmelisiniz. İlacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
  4. İlacın kullanımı sırasında kalp atışlarında yavaşlama, düşük tansiyon, nefes darlığı, endişe hali, görme bulanıklığı veya bayılacakmış ve benzeri hissetme, normalden az idrar yapma veya hiç yapamama ve benzeri ciddi yan etkiler görülebilir. Şayet bu yan etkilerden biri veya birkaçı ile karşılaşırsanız ilacın alımını durdurup, derhal hekiminize müracaat etmelisiniz.
  5. Bu ilacı kemoterapi görmediğiniz günlerde kullanmak sakıncalıdır.
  6. Hamilelerde ve emzirme dönemlerinde bu ilacı hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

Zontron IV Enjektabl Solüsyon İçeren Ampul’ün Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

  1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
  2. Bu ilaç, toplardamar içine enjeksiyon veya toplardamara infüzyon yoluyla uygulanır.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

  1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
  2. Kalp atışlarında yavaşlama, düşük tansiyon, nefes darlığı, endişe hali, görme bulanıklığı veya bayılacakmış ve benzeri hissetme, normalden az idrar yapma veya hiç yapamama ve benzeri ciddi yan etkilerden herhangi biri görüldüğünde, ilacın alımını durdurup, acil olarak hekiminize müracaat etmelisiniz.

Etken Maddesi: Ondansetron hidroklorür

Ticari-Jenerik ismi: Zontron IV Enjektabl Solüsyon İçeren Ampul

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.