ZOLTEM 8 mg/4 ml IV enj. çöz. Ampul

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? : Etken maddesi Ondansetron hidroklorür olan ZOLTEM 8 mg/4 ml IV enj. çözelti, vücutta mide bulantısı ve kusmayı uyaran kimyasalların etkilerini engelleyerek çalışan bir preparattır. ZOLTEM, kanser hastalarına, kemoterapi ve radyasyon terapisi sebebiyle oluşabilecek kusma ve bulantı vakıalarını engellemek amacıyla verilir; ZOLTEM Ampul cerrahi sonrası oluşabilecek bulantıyı engellemek amacıyla da uygulanabilir.   ZOLTEM 8 mg/4 mL IV enjeksiyonluk çözelti Kullananlar için Uyarılar : ZOLTEM, kutu içinde 1 adet 4 ml’lik  çözelti bulunan renksiz cam ampul şeklinde satışa sunulmuştur. Etken maddesine alerji durumu (aşırı hassasiyetiniz) var ise veya Apomorfin etken maddeli parkinson ilacı alıyor iseniz; ZOLTEM kullanmanız …

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, ilaçların yüzde ellisinden çoğu uygun olmayan biçimde reçete edilmekte veya sağlanmakta veyahut satılmaktadır. Hastaların %50’si de ilaçlarını doğru bir biçimde kullanamamaktadır.

Tüm dünyada olduğu ve benzeri ülkemizde de yanlış ve gereksiz ilaç kullanımı halk sağlığını etkileyen ciddi bir sorundur. Akılcı olmayan ilaç kullanımı hastaların tedaviye uyuncunun azalmasına, ilaç etkileşimlerine, bazı ilaçlara karşı direnç gelişmesine, hastalıkların tekrarlamasına veya uzamasına, advers olay görülme sıklığının artmasına, tedavi masraflarının artmasına neden olur.

Bu nedenle insanların kendi başına gereksiz kullanımlarını engellemek ve ilaç ısrafını önlemek adına bu ilaç hakkındaki tüm bilgileri vermekten kaçındığımızı, ilaç içeriklerinin, üreticisinin değişebilmesi veya Sağlık bakanlığınca geri çekme uygulamaları ile eşgüdümü sağlamak için bu ilaca ilişkin güncel bilgiyi ilaç üreticisi firmadan edinmenizi tavsiye ediyoruz.

kullananlar veya kullanmak isteyenler neye iyi gelir hakkındaki yorumları aşağıda paylaşabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.