ZOFRAN ZYDİS 4 mg tablet

ZOFRAN ZYDİS 4 mg için kısa bilgi ve prospektüs pdf belgeleri (Endikeleri, ZOFRAN ZYDİS ne ilacı olup, kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli; dozu; istenmeyen etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler ve benzeri ZOFRAN ZYDİS 4 mg hakkında bilinmesi gereken hususları içerir.) ZOFRAN ZYDİS 4 mg tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü) ZOFRAN ZYDİS 4 mg  tablet kısa ürün bilgisi Ticari-Jenerik ismi: ZOFRAN ZYDİS 4 mg tablet Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?: Ondansetron adlı etken maddeyi içinde bulundurur. ZOFRAN ZYDİS, kanser hastalarında kusma ve bulantıyı engellenmede; antiemetik etki. ZOFRAN ZYDİS kontrendikeleri: aşırı duyarlılık, apomorfin, hamilelik 3 aya kadar,

ZOFRAN ZYDİS 4 mg tablet neye iyi gelir?.

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, ilaçların yüzde ellisinden çoğu uygun olmayan biçimde reçete edilmekte veya sağlanmakta veyahut satılmaktadır. Hastaların %50’si de ilaçlarını doğru bir biçimde kullanamamaktadır.

Tüm dünyada olduğu ve benzeri ülkemizde de yanlış ve gereksiz ilaç kullanımı halk sağlığını etkileyen ciddi bir sorundur. Akılcı olmayan ilaç kullanımı hastaların tedaviye uyuncunun azalmasına, ilaç etkileşimlerine, bazı ilaçlara karşı direnç gelişmesine, hastalıkların tekrarlamasına veya uzamasına, advers olay görülme sıklığının artmasına, tedavi masraflarının artmasına neden olur.

Bu nedenle insanların kendi başına gereksiz kullanımlarını engellemek ve ilaç ısrafını önlemek adına bu ilaç hakkındaki tüm bilgileri vermekten kaçındığımızı, ilaç içeriklerinin, üreticisinin değişebilmesi veya Sağlık bakanlığınca geri çekme uygulamaları ile eşgüdümü sağlamak için bu ilaca ilişkin güncel bilgiyi ilaç üreticisi firmadan edinmenizi tavsiye ediyoruz.

kullananlar veya kullanmak isteyenler neye iyi gelir hakkındaki yorumları aşağıda paylaşabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.