ZINXX 15 mg/5 ml Şurup

ZINXX Şurup Nedir ve Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? : ZINXX 15 mg/5 ml Şurup,  çinko sülfat heptahidrat etken maddeyi içinde bulunduran bir çinko ilacı olup, ZINXX, çinko düzeyi düşük olduğu tespit edilmiş çocuklarda çinko yetersizliğine bağlı semptomların tedavisinde;  bebekler ve büyüme çağındaki çocuklarda vücut için gerekli olan çinko seviyesinin korunmasında ve ishalde kullanılmaktadır.   ZINXX 15 mg/5 ml Şurup Kullananlar için Uyarılar : ZINXX Şurup, uzun süreli uygulanırsa bakır eksikliğine sebebiyet verebilir. Bu husus göz ardı edilmemelidir. Buğday kepeği, keten tohumu, tahıllar, baklagiller ve benzeri kepekli ve lifli besinler, süt ve sütlü mamüller veya kahve çinkonun emilimini azaltacağından, bu tür besinlerle beraber almanız tavsiye edilen bir ilaç değildir. …

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, ilaçların yüzde ellisinden çoğu uygun olmayan biçimde reçete edilmekte veya sağlanmakta veyahut satılmaktadır. Hastaların %50’si de ilaçlarını doğru bir biçimde kullanamamaktadır.

Tüm dünyada olduğu ve benzeri ülkemizde de yanlış ve gereksiz ilaç kullanımı halk sağlığını etkileyen ciddi bir sorundur. Akılcı olmayan ilaç kullanımı hastaların tedaviye uyuncunun azalmasına, ilaç etkileşimlerine, bazı ilaçlara karşı direnç gelişmesine, hastalıkların tekrarlamasına veya uzamasına, advers olay görülme sıklığının artmasına, tedavi masraflarının artmasına neden olur.

Bu nedenle insanların kendi başına gereksiz kullanımlarını engellemek ve ilaç ısrafını önlemek adına {title} isimli ilaç hakkındaki tüm bilgileri vermekten kaçındığımızı, ilaç içeriklerinin, üreticisinin değişebilmesi veya Sağlık bakanlığınca geri çekme uygulamaları ile eşgüdümü sağlamak için bu ilaca ilişkin güncel bilgiyi ilaç üreticisi firmadan edinmenizi tavsiye ediyoruz.

kullananlar veya kullanmak isteyenler neye iyi gelir hakkındaki yorumları aşağıda paylaşabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.