ZINCFORT 25 MG /5 ML SURUP 100 ML

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? : Çinko aktif maddesini içinde bulunduran ZINCFORT 25 MG /5 ML SURUP, vücutta çinko düzeyinin normal seviyelerde tutulmasına yardımcı olan bir preparattır. Vücuttaki çinko eksikliğini önlemek veya çinko eksikliği tespit edilmiş hastalarda çinko takviyesinin sağlanması için kullanılmaktadır.   ZINCFORT 25 MG /5 ML SURUP Kullananlar için Uyarılar : ZINCFORT’ un bileşenlerinden herhangi birisine veya çinko tuzlarına karşı bir hassasiyet durumu varsa bu ilacı kullanmanız öngörülmemektedir. Böbrek hastalığı veya karaciğer hastalığı olanlarda yeterli çalışma yapılmadığından; böyle bir hastalığınız olması durumunda mutlaka hekiminize bu hususu bildirmelisiniz. ZINCFORT’ un uzun süre kullanılması bakır eksikliğine sebebiyet verebilir.  Bu uyarılar geçmişteki …

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, ilaçların yüzde ellisinden çoğu uygun olmayan biçimde reçete edilmekte veya sağlanmakta veyahut satılmaktadır. Hastaların %50’si de ilaçlarını doğru bir biçimde kullanamamaktadır.

Tüm dünyada olduğu ve benzeri ülkemizde de yanlış ve gereksiz ilaç kullanımı halk sağlığını etkileyen ciddi bir sorundur. Akılcı olmayan ilaç kullanımı hastaların tedaviye uyuncunun azalmasına, ilaç etkileşimlerine, bazı ilaçlara karşı direnç gelişmesine, hastalıkların tekrarlamasına veya uzamasına, advers olay görülme sıklığının artmasına, tedavi masraflarının artmasına neden olur.

Bu nedenle insanların kendi başına gereksiz kullanımlarını engellemek ve ilaç ısrafını önlemek adına bu ilaç hakkındaki tüm bilgileri vermekten kaçındığımızı, ilaç içeriklerinin, üreticisinin değişebilmesi veya Sağlık bakanlığınca geri çekme uygulamaları ile eşgüdümü sağlamak için bu ilaca ilişkin güncel bilgiyi ilaç üreticisi firmadan edinmenizi tavsiye ediyoruz.

kullananlar veya kullanmak isteyenler neye iyi gelir hakkındaki yorumları aşağıda paylaşabilirler.

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.