XERATEC 100 mg/5 ml IV enjeksiyonluk çözelti 5 ampül

XERATEC’in Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? : XERATEC 100 mg/5 ml IV enjeksiyonluk çözelti‘nin etken maddesi Ferri Hidroksit Sakkaroz olan Her ampulde (5 ml) 100 mg (20 mg/ml) elementer demire eşdeğer 2700 mg demir hidroksit sükroz bulunmaktadır. XERATEC IV enjeksiyonluk çözelti, demir yetmezliğine bağlı kansızlık vakıalarında damar içine uygulanmak üzere geliştirilmiştir. Her kutuda 5 ampul XERATEC mevcuttur. XERATEC‘in etken maddesi olan demir, kanda oksijen taşınması için gerekli olan bir maddedir. Demir, kan hücreleri içinde hemoglobin adlı bir maddenin yapısında bulunur ve oksijen taşımakla görevlidir. XERATEC aşağıda sıralanan rahatsızlıkların varlığında kullanılmaktadır: Ağız yoluyla kullanılan demir iyileştirilmesini tolere edemeyen demir eksikliğine bağlı kansızlık; Total veya subtotal …

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, ilaçların yüzde ellisinden çoğu uygun olmayan biçimde reçete edilmekte veya sağlanmakta veyahut satılmaktadır. Hastaların %50’si de ilaçlarını doğru bir biçimde kullanamamaktadır.

Tüm dünyada olduğu ve benzeri ülkemizde de yanlış ve gereksiz ilaç kullanımı halk sağlığını etkileyen ciddi bir sorundur. Akılcı olmayan ilaç kullanımı hastaların tedaviye uyuncunun azalmasına, ilaç etkileşimlerine, bazı ilaçlara karşı direnç gelişmesine, hastalıkların tekrarlamasına veya uzamasına, advers olay görülme sıklığının artmasına, tedavi masraflarının artmasına neden olur.

Bu nedenle insanların kendi başına gereksiz kullanımlarını engellemek ve ilaç ısrafını önlemek adına bu ilaç hakkındaki tüm bilgileri vermekten kaçındığımızı, ilaç içeriklerinin, üreticisinin değişebilmesi veya Sağlık bakanlığınca geri çekme uygulamaları ile eşgüdümü sağlamak için bu ilaca ilişkin güncel bilgiyi ilaç üreticisi firmadan edinmenizi tavsiye ediyoruz.

Kullananlar veya kullanmak isteyenler neye iyi gelir hakkındaki yorumları aşağıda paylaşabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.