Vigamox Steril Oftalmik Solüsyon

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Moksifloksasin olan Vigamox Steril Oftalmik Solüsyon, gözlerdeki bakteriyel enfeksiyonların tedavisinde kullanılan bir antibiyotiktir. Gözü koruyan zarın iltihabi vakıaları ile ilgili bir preparattır.

 

Vigamox Steril Oftalmik Solüsyon Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Gözlerdeki bakteriyel enfeksiyonların tedavisinde kullanılan bir antibiyotiktir. Gözü koruyan zarın iltihabi vakıaları ile ilgili bir preparattır.
 3. Şayet gözünüzde virüs veya mantar enfeksiyonu varsa  bu ilacı kullanmak sakıncalıdır. Bu ilaç sadece bakteri kökenli enfeksiyonları tedavi etmektedir.
 4. Damlalığın ucunu eller ve göz de dahil olmak üzere hiç bir yüzey ile temas ettirmeyiniz. Şayet damlalık kirlenirse gözde enfeksiyon oluşabilir ve bu durum görme kaybına kadar varacak ciddi hasarlara neden olabilir.
 5. İlacın kullanımı sürecinde kontakt lens kullanmak sakıncalıdır. Şayet kontakt lens kullanıyorsanız, tedaviniz sürecinde bunları kullanıp kullanmamanız  gerektiğini doktor ile görüşünüz.
 6. İlacı damlattığınızda  görme bulanıklığı olacağından, görmeniz netleştikten sonra dikkat gerektiren aktiviteler yapabilirsiniz;  araba veya makine kullanabilirsiniz.
 7. Bu ilacın kullanımı sırasında başka bir göz damlası veya göz merhemi kullanmak sakıncalıdır.
 8. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için kullanılıp kullanılmayacağı bir belirlilik kazanmamıştır. Hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.

Vigamox Steril Oftalmik Solüsyon’un Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Başınızı arkaya doğru hafifçe kaldırınız, alt göz kapağını aşağıya doğru çekip, yukarıya bakınız. Damlayı damlatınız ve göz kapağınızı kapatınız. Damlayı damlatırken parmağınızı gözünüzün iç kenarına hafifçe bastırınız. Yaklaşık bir dakika böyle beklemek zorundasınız. Böylece damlanın gözyaşı kanalından içeri akması engellenmiş olacaktır.

 

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Bulanık görme, göz kuruluğu, göz yaşarması, gözlerde ağrı veya kaşıntı ve benzeri hafif yan etkiler görülebilir.

 

Etken Maddesi: Moksifloksasin

Ticari-Jenerik ismi: Vigamox Steril Oftalmik Solüsyon

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.