Vİ-PLEX E 300 mg/2 ml 5 Ampul

Ticari-Jenerik ismi: Vİ-PLEX E 300 mg/2 ml 5 Ampul Endikasyon bilgisi: DL Alfa Tokoferol Asetat adlı etken maddeyi içinde bulundurur. Vİ-PLEX E,  E vitamini ilacı olup, Vİ-PLEX E sırasıyla, Sindirim Sistemi ve Metabolizma, Vitaminler, Diğer Vitaminler ve Vitamin E (tocopherol) olarak sınıflandırılmış biçimde, A11HA03 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle alabileceğiniz Vİ-PLEX E, OSEL İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür. Vİ-PLEX E için kısa bilgi ve prospektüs pdf belgeleri ( Endikeleri, Vİ-PLEX E ne ilacı olup, ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli; dozu;

The post Vİ-PLEX E 300 mg/2 ml 5 Ampul neye iyi gelir?.

Reklam

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, ilaçların yüzde ellisinden çoğu uygun olmayan biçimde reçete edilmekte veya sağlanmakta veyahut satılmaktadır. Hastaların %50’si de ilaçlarını doğru bir biçimde kullanamamaktadır.

Tüm dünyada olduğu ve benzeri ülkemizde de yanlış ve gereksiz ilaç kullanımı halk sağlığını etkileyen ciddi bir sorundur. Akılcı olmayan ilaç kullanımı hastaların tedaviye uyuncunun azalmasına, ilaç etkileşimlerine, bazı ilaçlara karşı direnç gelişmesine, hastalıkların tekrarlamasına veya uzamasına, advers olay görülme sıklığının artmasına, tedavi masraflarının artmasına neden olur.

Reklam

Bu nedenle insanların kendi başına gereksiz kullanımlarını engellemek ve ilaç ısrafını önlemek adına bu ilaç hakkındaki tüm bilgileri vermekten kaçındığımızı, ilaç içeriklerinin, üreticisinin değişebilmesi veya Sağlık bakanlığınca geri çekme uygulamaları ile eşgüdümü sağlamak için bu ilaca ilişkin güncel bilgiyi ilaç üreticisi firmadan edinmenizi tavsiye ediyoruz.

Kullananlar veya kullanmak isteyenler neye iyi gelir hakkındaki yorumları aşağıda paylaşabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.