VESCUDEX 250 mg kapsül

VESCUDEX 250 mg için kısa bilgi ve prospektüs pdf belgeleri (Endikeleri, VESCUDEX ne ilacı olup, kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli; dozu; istenmeyen etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler ve benzeri VESCUDEX 250 mg hakkında bilinmesi gereken hususları içerir.) VESCUDEX 250 mg kapsül kullanma talimatı (ilaç prospektüsü) Ticari-Jenerik ismi: VESCUDEX 250 mg kapsül Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?: Ursodeoksikolik asit adlı etken maddeyi içinde bulundurur. VESCUDEX , safra taşı eritilmesinde, safra kesesi -safra kanalları ve karaciğer fonksiyonlarının düzeltilmesinde, kolestatik karaciğer hastalıklarında uygulanır. VESCUDEX kontrendikeleri: aşırı duyarlılık reaksiyonları, 15 mm’den büyük taş varlığı, safra yollarında tıkanıklık ve iltihap

VESCUDEX 250 mg kapsül neye iyi gelir?.

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, ilaçların yüzde ellisinden çoğu uygun olmayan biçimde reçete edilmekte veya sağlanmakta veyahut satılmaktadır. Hastaların %50’si de ilaçlarını doğru bir biçimde kullanamamaktadır.

Tüm dünyada olduğu ve benzeri ülkemizde de yanlış ve gereksiz ilaç kullanımı halk sağlığını etkileyen ciddi bir sorundur. Akılcı olmayan ilaç kullanımı hastaların tedaviye uyuncunun azalmasına, ilaç etkileşimlerine, bazı ilaçlara karşı direnç gelişmesine, hastalıkların tekrarlamasına veya uzamasına, advers olay görülme sıklığının artmasına, tedavi masraflarının artmasına neden olur.

Bu nedenle insanların kendi başına gereksiz kullanımlarını engellemek ve ilaç ısrafını önlemek adına bu ilaç hakkındaki tüm bilgileri vermekten kaçındığımızı, ilaç içeriklerinin, üreticisinin değişebilmesi veya Sağlık bakanlığınca geri çekme uygulamaları ile eşgüdümü sağlamak için bu ilaca ilişkin güncel bilgiyi ilaç üreticisi firmadan edinmenizi tavsiye ediyoruz.

Kullananlar veya kullanmak isteyenler neye iyi gelir hakkındaki yorumları aşağıda paylaşabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.