Vermidon Pediatrik 160 mg Şurup (Bebek ve Çocuklar İçin)

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi  Parasetamol olan Vermidon Pediatrik 160 mg Şurup (Bebek ve Çocuklar İçin), hafif ve orta dereceli ağrı ve ateş vakıalarında kullanılan, ağrı kesici ve ateş düşürücü bir preparattır. Süt çocukları ve küçük çocuklarda, soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonlar ile beraber görülen ağrı ve ateş vakıalarında, diş çıkarma döneminde ve aşı sonrası görülen ağrı ve ateş vakıalarında, hasar ve zedelenmeden dolayı görülen ağrılar, ameliyat sonrası görülen ağrılar, romatizmal ağrılar, diş ağrısı, baş ağrısı ve vücut ağrılarında uygulanır. Kullanımı 2 ay ile 6 yaş arası çocuklar içindir.

Vermidon Pediatrik 160 mg Şurup (Bebek ve Çocuklar İçin) Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

  1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
  2. Süt çocukları ve küçük çocuklarda, soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonlar ile beraber görülen ağrı ve ateş vakıalarında, diş çıkarma döneminde ve aşı sonrası görülen ağrı ve ateş vakıalarında, hasar ve zedelenmeden dolayı görülen ağrılar, romatizmal ağrılar, ameliyat sonrası görülen ağrılar, diş ağrısı, baş ağrısı ve vücut ağrılarında uygulanır.
  3. Reklam
  4. 2 aylıktan küçük bebeklerde kullanmak sakıncalıdır.
  5. 5 günden fazla kullanmak sakıncalıdır.
  6. Karaciğer veya böbrek hastalığı olan kişilerde kullanılmamalıdır.
  7. Kalp, akciğer hastaları ve anemisi olanlarda doktora danışılmadan kullanılmamalıdır.

Vermidon Pediatrik 160 mg Şurup (Bebek ve Çocuklar İçin)’nun Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

  1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
  2. İlacınızı her kullanımdan önce hafifçe çalkalayınız. Doğru dozda aldığınızdan emin olmak için  bir ölçüm kabıyla veya ölçüm kaşığı ile almanız gerekir. Yemek kaşığı kullanmak sakıncalıdır.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

yazı devam ediyor...

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
  2. Reklam
  3. Hafif bulantı, ishal , halsizlik yaygın görülen yan etkilerdir.

Etken Maddesi:  Parasetamol

Ticari-Jenerik ismi: Vermidon Pediatrik 160 mg Şurup (Bebek ve Çocuklar İçin)

Vermidon Pediatrik 160 mg Şurup (Bebek ve Çocuklar İçin) Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

vermidon-pediatrik-160-mg-surup-bebek-ve-cocuklar-icin-ilac-prospektusu

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.