Ventolin 2 mg Şurup

Kullanımı :

Etken maddesi Salbutamol sülfat olan Ventolin 2 mg Şurup, kciğerlerdeki hava yollarının duvarlarında bulunan kasları gevşeterek genişlemelerine sebep olur. Böylece hava giriş çıkışını rahatlatır, solunumu daha iyi hale getirir. Astımda, nefes darlığı ve hışıltılı solunum ve benzeri astım belirtilerini  giderir, rahatlatıcı olarak uygulanır. Kronik obstrüktif akciğer hastalığı (KOAH) olan hastalarda KOAH belirtilerini azaltmak için ve kurtarıcı ilaç olarak uygulanır. Düzenli tedavide tavsiye edilmez.

Ventolin 2 mg Şurup Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

  1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
  2. Akciğerlerdeki hava yollarının duvarlarında bulunan kasları gevşeterek genişlemelerine sebep olur. Böylece hava giriş çıkışını rahatlatır, solunumu daha iyi hale getirir.
  3. Şayet şiddetli kalp hastalığınız veya yüksek tansiyonunuz varsa veya tiroid beziniz aşırı çalışıyorsa veya  kanınızdaki potasyum seviyesi düşükse; ilacı kullanmadan önce hekiminize durumunuzu bildirmelisiniz. İlacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına veya  spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
  4. Reklam
  5. 2 yaşın altındaki çocuklarda kullanmak sakıncalıdır.
  6. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

Ventolin 2 mg Şurup’un Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

  1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
  2. İlacı doğru dozda aldığınızdan emin olabilmek için bir ölçüm kaşığı veya ölçüm kabıyla almanız gerekir. Yemek kaşığı kullanmak sakıncalıdır.

 

 İlacın Olası Yan Etkileri :

Reklam

yazı devam ediyor...

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
  2. Titreme, baş ağrısı, kalp atımının hızlanması (taşikardi), çarpıntı ve kas krampları yaygın görülen yan etkilerdir.

 

Etken Maddesi: Salbutamol
Ticari-Jenerik ismi: Ventolin 2 mg Şurup

Ventolin Şurup Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

Ventolin-Şurup-İlaç-Prospektüsü

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
LEVISET Film Tablet
LEVISET Film Tablet

Kullanımı : Etken maddesi  Levosetirizin dihidroklorür olan  LEVISET Film Tablet, vücutta, doğal bir  histaminin neden olduğu ödem, kızarıklık, sıcaklık, kaşıntı,...

TREGS 1 g I.V. Enj. Çöz. İçin Toz İçeren Flakon
TREGS 1 g I.V. Enj. Çöz. İçin Toz İçeren Flakon

Kullanımı : Etken maddesi  Seftriakson sodyum olan TREGS 1 g I.V. Enjeksiyonluk Çözelti İçin Toz İçeren Flakon, vücuttaki bakterilerle mücadele ederek,...

Kapat