VENTILAR 4 mg Çiğneme Tableti

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi  Montelukast sodyum olan  VENTILAR 4 mg Çiğneme Tableti, polen ve benzeri alerjen maddelerin vücuda girmesiyle salgılanan kimyasalları engelleyen bir preparattır. Salgılanan kimyasallar engellenmedikleri takdirde akciğerlerde şişlik ve astımla sonuçlanacak vakıalara neden olur. 2 ila 5 yaş arası çocuklarda inatçı astımın tedavisinde ve yine bu yaş grubu hastalarda mevsimsel alerjik rinit ve yıl boyu devam eden alerjik rinit belirtilerinin (burun akıntısı, tıkanması ve kaşınması, hapşırık gibi) tedavisi için uygulanır.

VENTILAR 4 mg Çiğneme Tableti Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. 2 ila 5 yaş arası çocuklarda inatçı astımın tedavisinde ve yine bu yaş grubu hastalarda mevsimsel alerjik rinit ve yıl boyu devam eden alerjik rinit belirtilerinin (burun akıntısı, tıkanması ve kaşınması, hapşırık gibi) tedavisi için uygulanır.
 3. Reklam
 4. Şayet çocuğunuzun astımı varsa veya astımı asetilsalisilik asit (aspirin) alınca kötüleşiyorsa, asetilsalisilik asit içeren ilaçları kullanmaktan kaçınmalısınız.
 5. Başlamış olan astım krizi anında kullanmak sakıncalıdır. Başlamış olan astım krizi için aldığınız kurtarıcı inhale  ilacı her zaman çocuğunuzun yanınızda bulundurunuz.
 6. 2 yaş altındaki bebeklerde kullanmak sakıncalıdır.

VENTILAR 4 mg Çiğneme Tableti’nin Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Çiğnedikten sonra yutulmalıdır. Tercihen aç veya tok karnına alınabilir.  Akşamları günde sadece 1 tablet alınmalıdır.
 3. Reklam

 

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Üst solunum yolu enfeksiyonu, bulantı, kusma, ishal, döküntü ve ateş yaygın görülen yan etkilerdir.

 

Etken Maddesi: Montelukast sodyum
Ticari-Jenerik ismi: VENTILAR 4 mg Çiğneme Tableti

VENTILAR 4 mg Çiğneme Tableti Resmi prospektüsü için üretici ilaç firması sitesini incelemenizi tavsiye ederiz.

ventilar-4-mg-cigneme-tableti-kullanma-talimati

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
DESMONT 5/10 mg Film Kaplı Tablet
DESMONT 5/10 mg Film Kaplı Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? : Etken maddesi  Desloratadin (5 mg), Montelukast sodyum (10 mg) olan  DESMONT 5/10 mg Film Kaplı Tablet, alerjik rinit (saman...

AZILECT Film Tablet
AZILECT Film Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? : Etken maddesi Rasajilin olan AZILECT Film Tablet,• Parkinson hastalığının ( yavaş ilerleyici, beyin hücrelerinde kayıp ile seyreden bir beyin hastalığıdır)...

Kapat