VENOMIA 20 mg kapsül

İlaç Kullananlar için Uyarılar :   Ticari-Jenerik ismi: VENOMIA 20 mg kapsül Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?: rivaroksaban adlı etken maddeyi içinde bulundurur. VENOMİA kapsül, derin ven trombozu ve akciğer embolisinde; kanın pıhtılaşmasında etkisi olan faktör Xa’yı engelleyerek, kanın pıhtı oluşturmasını azaltır. VENOMİA DOZAJI: klinik endikasyon ve böbrek fonksiyonlarına göre günlük toplam: 10-20 mg veya 30 mg dozdur. VENOMİA kontrendikeleri:  alerjik reaksiyon, gastrointestinal ülserasyon, malign neoplazm, aktif kanama, hamilelik, emzirme. VENOMİA, hamilelikte C kategorisindedir ve anne sütüne geçer. VENOMİA 20 mg’ın yan etkisi: kırmızı kan hücrelerinde azalma, ürogenital kanama, ateş, halsizlik; göz içi, burun veya dişeti kanaması; ciltte döküntü, morluk; tansiyonda

VENOMIA 20 mg kapsül neye iyi gelir?.

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, ilaçların yüzde ellisinden çoğu uygun olmayan biçimde reçete edilmekte veya sağlanmakta veyahut satılmaktadır. Hastaların %50’si de ilaçlarını doğru bir biçimde kullanamamaktadır.

Tüm dünyada olduğu ve benzeri ülkemizde de yanlış ve gereksiz ilaç kullanımı halk sağlığını etkileyen ciddi bir sorundur. Akılcı olmayan ilaç kullanımı hastaların tedaviye uyuncunun azalmasına, ilaç etkileşimlerine, bazı ilaçlara karşı direnç gelişmesine, hastalıkların tekrarlamasına veya uzamasına, advers olay görülme sıklığının artmasına, tedavi masraflarının artmasına neden olur.

Bu nedenle insanların kendi başına gereksiz kullanımlarını engellemek ve ilaç ısrafını önlemek adına bu ilaç hakkındaki tüm bilgileri vermekten kaçındığımızı, ilaç içeriklerinin, üreticisinin değişebilmesi veya Sağlık bakanlığınca geri çekme uygulamaları ile eşgüdümü sağlamak için bu ilaca ilişkin güncel bilgiyi ilaç üreticisi firmadan edinmenizi tavsiye ediyoruz.

Kullananlar veya kullanmak isteyenler neye iyi gelir hakkındaki yorumları aşağıda paylaşabilirler.

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.