Vagi-Hex Vaginal Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Heksetidin olan Vagi-Hex Vaginal Tablet, vajinal bölgede mantar ve bakterileri öldürücü antiseptik bir preparattır. Vajinal antiseptik gerektiren vajina iltihabı hastalığı tedavisinde uygulanır.

Vagi-Hex Vaginal Tablet Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Vajinal bölgede mantar ve bakterileri öldürücü antiseptik bir preparattır. Vajinal mantar enfeksiyonu ve vajina iltihabı hastalığı tedavisinde uygulanır.
 3. Şayet herhangi bir hastalığınız varsa, özellikle cilt veya alerji sorunlarınız varsa bu ilacı kullanmadan önce hekiminize bildirmelisiniz. İlacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 4. Bu ilacı kullanırken kendinizi iyi hissetmeye başlasanız bile hekimin verdiği kullanma süresini dikkate almak zorundasınız. Adet döneminizde dahil olmak üzere reçete edilen süre boyunca kullanınız. İlacın kullanımını vaktinden önce bırakmanız halinde eski şikayetleriniz tekrarlayabilir.
 5. Bu ilacın prezervatife (kondom) teması halinde, prezervatifin yırtılmasına ve sızıntıya neden olabilir. Bu yüzden bu ilaçla prezervatifin temasından kaçınmalısınız.
 6. Tedavi sürecinde ve sonrasında kişisel hijyene özen gösteriniz. Çamaşırlarınızı her gün değiştiriniz ve genital bölge temizliğini ihmal etmeyiniz.
 7. Şayet ilacı düzenli olarak kullandığınız halde belirtilerinizde iyileşme görülmüyorsa, veya başka bir enfeksiyon belirtileri varsa, hekiminize müracaat etmelisiniz.
 8. İlacın çamaşırlarınıza bulaşmaması için ped kullanınız, kesinlikle tampon kullanmak sakıncalıdır.
 9. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.

Vagi-Hex Vaginal Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Bu ilaç ağız yoluyla alınmaz, kesinlikle yutmayınız. İlacınızı sırtüstü yatar pozisyonda vajinanızın iyice derinine yerleştiriniz. Hekiminiz  aksini belirtmediği sürece  yatmadan önce uygulayınız. İlacı kullanmadan önce ve kullandıktan sonra ellerinizi yıkayınız.

 

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Vajinada yeni bir enfeksiyonun meydana gelmesi halinde ilacın kullanımını durdurup, acil olarak hekiminize müracaat etmelisiniz.

 

Etken Maddesi: Heksetidin

Ticari-Jenerik ismi:  Vagi-Hex Vaginal Tablet

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.