UREPIAL Deriye Uygulanacak Emülsiyon

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :     UREPIAL Deriye Uygulanacak Emülsiyon‘un içinde bulunan topikal üre, ciltte su kaybını düzenlenleyerek, cildin nemli kalmasını sağlayan bir maddedir. UREPIAL Emülsiyon, yağ bezlerinin az olduğu deride alerjen maddeler, soğuk hava ve benzeri etkenlere bağlı kaşıntılı, kırmızı ve üzeri pürüzlü lekeler şeklinde görülen kuru egzamada; kalınlaşmış deride beyaz, grimsi pullarla belirgin balık derisi hastalığı iktiyoziste, sedefli (psoriasisli) olgularda cildi nemli tutarak kuruluk ve pullanma oluşumunu önler. Dirsek, diz, ayak altı ve topuklarda nasırlaşmaya yüz tutmuş kalın derinin yumuşamasına yardımcı olur.   UREPIAL Deriye Uygulanacak Emülsiyon Hakkında Bilmeniz Gereken Noktalar : Bu ilacı çizik, kesik, enfeksiyonlu, sulanmış, kanayan lezyonlara sürmeyiniz.

UREPIAL Deriye Uygulanacak Emülsiyon neye iyi gelir?. …

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, ilaçların yüzde ellisinden çoğu uygun olmayan biçimde reçete edilmekte veya sağlanmakta veyahut satılmaktadır. Hastaların %50’si de ilaçlarını doğru bir biçimde kullanamamaktadır.

Tüm dünyada olduğu ve benzeri ülkemizde de yanlış ve gereksiz ilaç kullanımı halk sağlığını etkileyen ciddi bir sorundur. Akılcı olmayan ilaç kullanımı hastaların tedaviye uyuncunun azalmasına, ilaç etkileşimlerine, bazı ilaçlara karşı direnç gelişmesine, hastalıkların tekrarlamasına veya uzamasına, advers olay görülme sıklığının artmasına, tedavi masraflarının artmasına neden olur.

Bu nedenle insanların kendi başına gereksiz kullanımlarını engellemek ve ilaç ısrafını önlemek adına bu ilaç hakkındaki tüm bilgileri vermekten kaçındığımızı, ilaç içeriklerinin, üreticisinin değişebilmesi veya Sağlık bakanlığınca geri çekme uygulamaları ile eşgüdümü sağlamak için bu ilaca ilişkin güncel bilgiyi ilaç üreticisi firmadan edinmenizi tavsiye ediyoruz.

Kullananlar veya kullanmak isteyenler neye iyi gelir hakkındaki yorumları aşağıda paylaşabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.