ULTRALAN Oral Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?:

Etken maddesi Fluokortolon olan ULTRALAN Oral Tablet, vücutta kızarıklığa, şişliğe ve iltihaba neden olan kimyasalların etkilerini azaltır. İltihap ve kaşıntı önleyici etkisi mevcuttur.  Kronik iltihaplı eklem romatizması, romatizmal ateş, çoğu zaman bronşiyal astım ve saman nezlesi ve benzeri diğer alerjik rahatsızlıkları olanlarda görülen, yanaklarda bazen gövde ve kollara da yayılan  kırmızımsı renkli deri tahrişi görünümde kendini gösteren Atopik dermatit; iltihaplı ve alerjik deri hastalıkları ( nörodermit egzama, üreme organları/anüs bölgesinde görülen egzama, kronik egzama vb.) tedavisinde;  bağışıklık sistemine bağlı kronik aktif karaciğer iltihabı ve lenfatik lösemi, özel kansızlık türleri ve benzeri bazı kan hastalıklarında ve bazı göz hastalıklarında uygulanır.

ULTRALAN Oral Tablet Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Vücutta kızarıklığa, şişliğe ve iltihaba neden olan kimyasalların etkilerini azaltır. İltihap ve kaşıntı önleyici etkisi mevcuttur.
 3. Bu ilaç bakteri, mantar ve virüsten kaynaklanan cilt enfeksiyonlarını tedavi etmemektedir.
 4. Şayet böbrek hastalığınız veya mide-oniki parmak bağırsağı ülseriniz veya ciddi kemik erimeniz varsa veya psikiyatrik hastalık geçmişiniz, göz tansiyonunuz veya verem aşısı sonrasında görülen lenf bezi tümörünüz varsa bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 5. Bu ilaç, aşı uygulamasınm 8 hafla öncesinden 2 hafla sonrasına kadar kullanılmamalıdır.
 6. İlacı kullanmaya başladıktan sonra belirtilerinizde iyileşme görülmez veya daha kötüleşirse doktor ile görüşünüz.
 7. Reklam
 8. İlacı kullanmaya başladıktan hemen sonra iyileşme belirtileri görülebilir. Doktorunuzun reçetede belirttiği kullanma süresini dikkate almanız gerekir.
 9. Şayet  böbrek yetmezliğiniz veya şeker hastalığınız varsa veya beyin hastalığınız, verem (tüberküloz) , kas zayıflığı, kronik iltihabi bağırsak hastalığı olan ülseratif kolit, kalp yetmezliği ve yüksek tansiyon hastalığınız varsa yada kızamık veya su çiçeği geçiriyorsanız veya kan ile ilgili bir hastalığınız varsa bu ilacı kullanmadan önce hekiminize durumunuzu anlatınız. İlacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir veya ilacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve özel gözetime gereksinim duyulabilir.
 10. Şayet virüs kaynaklı herhangi bir türde cilt enfeksiyonunuz (uçuk, su çiçeği, çiçek hastalığı gibi)  varsa veya amip enfeksiyonunuz veya mantar kaynaklı bir enfeksiyonunuz varsa  bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 11. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.

ULTRALAN Oral Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Reklam
 3. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir. Günde bir tane sabahları tok karnına alınmalıdır.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Kaşıntı, kızarıklık, hirşutizm (kıllanmada artış), iltihapların oluşması, deri incelmesi ve sivilce oluşumu ve benzeri yan etkiler görülebilir.

Etken Maddesi: Fluokortolon

Ticari-Jenerik ismi:  ULTRALAN Oral Tablet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.