ULCURAN Ampul

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi  Ranitidin hidroklorür olan ULCURAN Ampul, midede üretilen asit miktarını azaltmaya yararlı bir preparattır. Mide ve bağırsak ülserlerinin önlenmesi ve iyileştirilmesi, aşırı mide asidinin meydana getirdiği gastroözofajeal reflü ( mide içeriğinin yemek borusundan ağıza gelmesi, mide ekşimesi ve yanması.) hastalığı ve Zollinger-Ellison sendromu ve benzeri aşırı mide asidini içeren diğer vakıaların tedavisinde uygulanır.

ULCURAN Ampul Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2.  Mide ve bağırsak ülserlerinin önlenmesi ve iyileştirilmesi, aşırı mide asidinin meydana getirdiği gastroözofajeal reflü ( mide içeriğinin yemek borusundan ağıza gelmesi, mide ekşimesi ve yanması.) hastalığı ve Zollinger-Ellison sendromu ve benzeri aşırı mide asidini içeren diğer vakıaların tedavisinde uygulanır.
 3. Ülserinizin iyileşmesi 8 haftayı bulabilir.  Şayet ilacınızı düzenli bir biçimde kullanmanıza rağmen 6 hafta içerisinde hastalığınızda bir iyileşme görülmez ise hekiminize görüşmelisiniz.
 4. Şayet karaciğer hastalığınız veya böbrek hastalığınız varsa veya porfiri hastalığınız varsa bu ilacı kullanmadan önce hekimi bildiriniz. İlacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 5. Tedaviniz tamamlanmadan da belirtilerinizde iyileşmeler görülebilir. Ancak ilacınızı hekimin size reçete ettiği süre boyunca kullanmaya devam ediniz.
 6. İlacınızı düzenli bir biçimde atlamadan kullanmalısınız. İlacınız tamamen bitmeden hekiminize tekrar  reçete ettirmelisiniz.
 7. Tedaviniz sürecinde alkol kullanmaktan kaçınmalısınız. Alkol midenizin zarar görme riskini arttıracaktır.
 8. Hamilelerde ve emzirme dönemlerinde bu ilacı hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

ULCURAN Ampul’ün Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Bu ilaç, kas içine enjeksiyon veveyamar içine yavaş infüzyon yoluyla  veya damar içine sürekli infüzyon yoluyla uygulanır. İlacın uygulaması dikkat gerektirdiğinden bir sağlık kuruluşunda uygulanmalıdır.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Hızlı veya yavaş kalp atımları, cilt döküntüsü, güçsüzlük halsizlik ve sarılık ve benzeri ciddi yan etkilerden herhangi biri görüldüğünde acil olarak hekiminize müracaat etmelisiniz.

Etken Maddesi:   Ranitidin hidroklorür

Ticari-Jenerik ismi: ULCURAN Ampul

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.