TOXICARB Oral Süspansiyon

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?:

Etken maddesi Aktif Karbon olan TOXICARB Oral Süspansiyon, oral zehirlenmeler ve oral ilaç doz aşımlarının tedavisinde kullanılan bir panzehirdir. Zehirli maddelerin tutunmasını sağlayarak kana geçmesini engeller. Ağız yolu ile ilaç alımının ardından veya zehirlenmenin neden olduğu etkilerin sindirim bölgesinde hala mevcut olduğu vakıalarda uygulanır.

TOXICARB Oral Süspansiyon Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Zehirli maddelerin tutunmasını sağlayarak kana geçmesini engeller. Ağız yolu ile ilaç alımının ardından veya zehirlenmenin neden olduğu etkilerin sindirim bölgesinde hala mevcut olduğu vakıalarda uygulanır.
 3. Şayet, yakıcı (kostik) maddelerle zehirlenme durumu varsa bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 4. Mide-bağırsak hareketlerini yavaşlatan veya durduran ilaç zehirlenmelerinde bu ilacı kullanmak sakıncalıdır, sindirim kanalmanız gerekir.a tıkanma meydana gelebilir.
 5. İlacı alırken süt, şerbet veya meyve sularıyla karıştırmayınız. İlacın etkinliğini azaltabilir.
 6. Bu ilacı, siyanür, mineral asitler, yakıcı (kostik) maddeler, organik çözücüler, demir tuzları, etanol, metanol, lityum, malatiyon ve DDT zehirlenmelerinde kullanmak sakıncalıdır. Bu tür zehirlenmelerde etkili değildir.
 7. Bu ilaç, sindirim yolu boşaltılmadan veya boşaltıldıktan sonra veya bağımsız olarak, zehirli madde olduğu düşünülen madde mideye indikten sonra mümkün olan en kısa sürede verilmelidir.
 8. Hamilelerde çok gerekli olmadıkça bu ilaç kullanılmamalıdır. Emzirme döneminde hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.

TOXICARB Oral Süspansiyon’un Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Bu ilaç, oral yoldan alınır. İlacınızı almadan önce iyice çalkalayınız. Bir bardağa döküp, ağızdan içiniz veya içiriniz.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Kusma, kabızlık ve  siyah renkli dışkı  gibi hafif yan etkiler görülebilir.

Etken Maddesi: Aktif Karbon

Ticari-Jenerik ismi:  TOXICARB Oral Süspansiyon

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.