REWIND Efervesan Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Donepezil hidroklorür olan REWIND Efervesan Tablet,  beyindeki sinir hücrelerinin işlevlerini geliştirir. Bunama belirtisi olan kişilerin vücudunda genellikle asetilkolin adlı kimyasalın seviyesi düşüktür. Asetilkolin hafıza, düşünme ve akıl yürütme süreçleri için önemli bir kimyasaldır. Asetilkolin adlı kimyasalın parçalanıp bozulmasını engeller.  Alzheimer hastalığının neden olduğu hafif ve orta dereceli bunama iyileştirilmesi ile ilgili bir preparattır.

REWIND Efervesan Tablet Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Alzheimer hastalığının neden olduğu hafif ve orta dereceli bunama iyileştirilmesi ile ilgili bir preparattır.
 3. Şayet epilepsi veya diğer nöbet rahatsızlıklarınız,  astım veya  tıkanmaya sebep olan akciğer hastalığınız, idrar yapma probleminiz, prostat büyümesi, kalpte iletim sorunları, kalp ritm bozukluğu hastalığınız, geçmişte yaşanan veya şu an var olan mide veya onikiparmak bağırsağı ülseri veya   karaciğer bozukluğu hastalığınız  var ise  bu ilacı kullanmadan önce hekiminize durumunu bildirmelisiniz. Bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir veya ilacınızı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 4. Herhangi bir ameliyat olma sorun var ise ameliyat olmadan belli bir süre önce ilacın alımını durdurmanız gereklidir. Cerrahınıza ameliyat öncesi bu ilacı kullandığınız süreyi tam olarak bildiriniz.
 5. Bu ilaç, aspartam içermektedir. Şayet fenilketonüri hastasıysanız, bu ilacı kullanmadan önce hekiminize bildirmelisiniz.
 6. Bu ilaç sorbitol içermektedir. Şayet daha önce bazı şekerlere karşı tolerans bozukluğunuz olduğu söylenmişse, bu ilacı kullanmadan önce hekiminize bildirmelisiniz. İlacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir.
 7. Bu ilacı kullanırken alkol alınmaması gerekiyor. Alkolün ilaçla beraber alınması, ilacın etkilerini değiştirebilir.
 8. İlaç alımına hastanın düzenli olarak ilaç alımını kontrol edebilecek hastadan sorumlu bir kişi olduğu zaman başlatılmalıdır ve ilaç hasta üzerinde iyi sonuç verdiği sürece kullanmaya devam edilmelidir.
 9. 18 yaşından küçükler üzerinde güvenilirliği saptanamadığından doktor tavsiyesi olmadan 18 yaşından küçüklere verilmemelidir. Bu ilaç sadece yetişkin hastalar içindir.
 10. Bu ilacın kullanımı, halsizlik, sersemlik ve kas kramplarına neden olabilir. Araç ve makine kullanımı ve benzeri dikkat gerektiren etkinliklerden kaçınılmalıdır.
 11. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır. Tedavi sırasında hamile olduğunuzu fark ederseniz, acil olarak hekimi haberdar ediniz. Emzirme döneminde anne sütüne geçer ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

 

REWIND Efervesan Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacınızın her dozunu bir bardak suda eritiniz ve bekletmeden içiniz. Her gece yatmadan önce 1 tablet alınmalıdır.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. İstem dışı kasılmalar ve şuur kaybı  (nöbet), hepatit (karaciğer iltihabı), karaciğer işlev bozukluğu, ağrılı ve zor idrar yapma,  siyah, kanlı veya katranımsı dışkı, kan öksürme veya kanlı veya kahve telvesi görünümünde kusma ve benzeri vakıalarda ilacın alımını durdurup tıbbi yardım almak için derhal hekiminize müracaat etmelisiniz.

Etken Maddesi: Donepezil hidroklorür

Ticari-Jenerik ismi: REWIND Efervesan Tablet

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.