PSORAKS Fort Krem

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?:

Etken maddesi Antralin, Salisilik Asit olan PSORAKS Fort Krem, ciltteki ve saçlı bölgedeki kronik sedef hastalığı (Psoriazis Hastalığı:derinin kronik, tekrarlayıcı bir hastalığıdır.) tedavisinde kullanılan bir preparattır. Sedef hastası olan kişilerin ciltlerinde pürüzsüz ve düzgün bir görüntü temin eder.

PSORAKS Fort Krem Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Bu ilaç, ciltteki ve saçlı bölgedeki kronik sedef hastalığı (Psoriazis Hastalığı:derinin kronik, tekrarlayıcı bir hastalığıdır.) tedavisinde kullanılan bir preparattır.
 3. Ciltte sadece psoriatik yaralara uygulanır. Yarasız yerlere sürmemeye dikkat ediniz.
 4. Tedavi süresi hastanın tedaviye verdiği cevaba göre ayarlanır.
 5. Bu ilacı kullanmaya başladıktan 1 hafta sonra  iyileşme belirtileri görülmeye başlar. Tedavi, cilt tamamen temizleninceye yani parmakla ellendiğinde bir şey hissedilmeyinceye kadar devam etmelidir.
 6. Şayet ilaç, saçlı bölgeye uygulanacaksa, saçlar tarakla ayrılıp yara olan yerlere sürülür. Kulakların arkasında biriken krem silinmelidir.
 7. İlacın fazla dozda kullanımı elbise ve çarşaflara leke yapacağından aşırı dozda kullanılmamalıdır. Her uygulamadan sonra fazla kremi çıkarmak için banyo veya duş almanız gerekir.
 8. İlacı açık yaralara, gözlere, normal deriye ve genital bölgeye temas ettirmeyiniz.
 9. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanılması tavsiye edilen bir ilaç değildir.

PSORAKS Fort Krem’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Ciltte ve saçlı bölgede sadece psoriatik yaraların üzerine sürülür ve hafifçe ovularak emilmesi sağlanır. Şayet ilaç, saçlı bölgeye uygulanacaksa, saçlar tarakla ayrılıp yara olan yerlere sürülür. Kulakların arkasında biriken fazlalık krem silinmelidir. Bu işlem günde 1 kez uygulanır.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Cilt tahrişi , saç ve tırnaklarda renk bozukluğu ve benzeri yan etkiler görülebilir.

Etken Maddesi: Antralin, Salisilik Asit

Ticari-Jenerik ismi: PSORAKS Fort Krem

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.