PROFENID Jel

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi   Ketoprofen olan PROFENID Jel, vücutta iltihaba ve ağrıya neden olan biyolojik faktörleri azaltmaya yararlı bir preparattır. Bel ağrısı; kaza ve spor yaralanmalarının neden olduğu burkulma, incinme ve ezilme  dolayısıyla meydana gelen ağrı, şişme ve iltihabi vakıalar; tendon iltihabı; hafif şiddetteki eklem iltihapları; küçük eklemlerde görülen ve yapı – işlev bozukluğuna sebep olan eklem hastalıkları; toplar damar iltihabi vakıaları; kas ve iskelet sisteminde meydana gelen şişlik ve ağrıların tedavisinde uygulanır.

PROFENID Jel Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Vücutta iltihaba ve ağrıya neden olan biyolojik faktörleri azaltmaya yararlı bir preparattır.
 3. Bu ilaç uygulandığında emilerek kana karışma riski düşükte olsa kalp ve dolaşım problemleri riskini arttırabilir.
 4. İlacı enfeksiyonlu, egzamalı, açık yaralı, kabartı ve isilik oluşmuş cilt bölgesi ve  yanık cilt bölgelerinde kullanmak sakıncalıdır. Bu tür vakıaların tamamen iyileşmesini bekleyiniz. İyileştikten sonra ilacı uygulayınız.
 5. İlacınızı uyguladıktan sonra en az 10 dakika kuruması için bekleyiniz. Jel kuruduktan sonra giyininiz.
 6. İlacınızı uyguladıktan  en az bir saat banyo veya duş yapmayınız.
 7. Tedavi edilen cilt bölgesini bandaj ile sarmayınız ve sıcak su torbası veya sıcak havlu ve benzeri  sıcağa maruz kalacak uygulamalar yapmayınız.
 8. İlacı ağzınıza, gözünüze ve genital bölgeye temasından kaçınmalısınız. Bu bölgelere teması halinde bol su ile yıkayınız.
 9. İlacın kullanım sırasında ve sonrasında en az 2 hafta güneş ışınlarına ve yapay UV ışınlarına maruz kalmaktan kaçınmalısınız.
 10. İlacı 15 yaşın altındaki çocuklara uygulamayınız.
 11. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.

PROFENID Jel’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacı tedavi edilecek bölgeye yeterli miktarda sıkıp, hafif  hareketlerle masaj yaparak uygulayınız. Günde 2-4 kez ağrılı bölgeye uygulanabilir.

 Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. İlacın kullanımına bağlı olarak yaygın görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

 

Etken Maddesi:  Ketoprofen

Ticari-Jenerik ismi: PROFENID Jel

PROFENID Jel Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

PROFENID-Jel-İlaç-Prospektüsü

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.