PREGNACARE Kapsül

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?:

Etken maddesi Vitamin, Mineral (Evening Primrose yağı, Calendula ve Aloe vera ve benzeri çeşitli bitki ekstreleri ve C, E ve D vitaminlerinin karışımı)  olan PREGNACARE  Kapsül, hamilelik öncesi, hamilelik ve süt verme dönemlerinde, anne ve bebeğin vitamin ve mineral gereksinimini karşılamak için uygulanır.

PREGNACARE  Kapsül Kullananlar için Uyarılar :

  1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
  2. Bu ilaç, vitamin ve mineral gereksiniminde uygulanır.
  3. Bu ilaç, QT aralığını uzatan ilaçlarla beraber kullanılmamalıdır.
  4. QT aralığında uzama olduğu bilinen hastalarda, yakın zamanda geçirilmiş kalp krizi öyküsü olan hastalarda ve kalp yetmezliği olan hastalarda kullanılmamalıdır.
  5. Bu ilacı, başka multivitamin içeren prepatlarla beraber kullanmak sakıncalıdır.
  6. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekimi önerdiği  dozlarda uygulanabilir.

PREGNACARE  Kapsül’ün Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

  1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
  2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile yemeklerle beraber günde bir kez ana öğünle (kahvaltı hariç) beraber almanız gerekir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
  2. İlacın aşırı dozlarda uzun süre kullanımı halinde hipervitaminoza bağlı yan etkiler görülebilir. Alerjik deri döküntüleri, mukoza ülserasyonları ve nadiren görülebilen sıcaklık hissi, baygınlık hissi ve benzeri yan etkiler ortaya çıkabilir.

Etken Maddesi: Vitamin Kompleksi

Ticari-Jenerik ismi:  PREGNACARE  Kapsül

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.