PHEBDOL 800 mg/3 ml I.M. Enjeksiyonluk Çözelti

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? : Etken maddesi Feniramidol olan PHEBDOL 800 mg/3 ml I.M. Ampul, ağrı kesici, kas gevşetici özelliği ile ani kas tutulmalarında kaslardaki ağrı ve gerginliklerin tedavisinde, spazm halindeki  iskelet kasının işlevinin rahatlatılmasında uygulanır. PHEBDOL, fizik tedavi ve benzeri kas iskelet sistemindeki diğer tedavilere yardımcı olarak da uygulanabilir. PHEBDOL 800 mg/3 ml I.M. Ampul Kullananlar için Uyarılar : Etken maddesine karşı daha önce bir duyarlılık  yaşadıysanız veya karaciğer hastalığınız var ise; PHEBDOL almamalısınız. Emzirme ve hamilelik dönemlerinde PHEBDOL’ü hekime sormadan kullanmak sakıncalıdır. PHEBDOL, baş dönmesi veya sersemlik ve benzeri etkilere neden olabileceğinden makine veya araç kullanmak vb. aktiviletelerde tedbirli

PHEBDOL 800 mg/3 ml I.M. Enjeksiyonluk Çözelti neye iyi gelir?. …

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, ilaçların yüzde ellisinden çoğu uygun olmayan biçimde reçete edilmekte veya sağlanmakta veyahut satılmaktadır. Hastaların %50’si de ilaçlarını doğru bir biçimde kullanamamaktadır.

Tüm dünyada olduğu ve benzeri ülkemizde de yanlış ve gereksiz ilaç kullanımı halk sağlığını etkileyen ciddi bir sorundur. Akılcı olmayan ilaç kullanımı hastaların tedaviye uyuncunun azalmasına, ilaç etkileşimlerine, bazı ilaçlara karşı direnç gelişmesine, hastalıkların tekrarlamasına veya uzamasına, advers olay görülme sıklığının artmasına, tedavi masraflarının artmasına neden olur.

Bu nedenle insanların kendi başına gereksiz kullanımlarını engellemek ve ilaç ısrafını önlemek adına bu ilaç hakkındaki tüm bilgileri vermekten kaçındığımızı, ilaç içeriklerinin, üreticisinin değişebilmesi veya Sağlık bakanlığınca geri çekme uygulamaları ile eşgüdümü sağlamak için bu ilaca ilişkin güncel bilgiyi ilaç üreticisi firmadan edinmenizi tavsiye ediyoruz.

Kullananlar veya kullanmak isteyenler neye iyi gelebileceği, hangi hastalıklara iyi geldiği hakkındaki yorumları aşağıda paylaşabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.