Oraceftin Oral Süspansiyon İçin Kuru Toz

Oraceftin Oral Süspansiyon İçin Kuru Toz neye iyi gelir?

Kullanımı:

Etken maddesi  Sefuroksim aksetil  olan Oraceftin Oral Süspansiyon İçin Kuru Toz, vücuttaki bakterilerle mücadele ederek, ağır ve yaşamsal türdeki enfeksiyonlar da dahil olmak üzere bir çok farklı türdeki bakteriyel enfeksiyonu tedavi edici bir antibiyotiktir. Solunum yolu(bademcik iltihabı, farenjit, bronşit, zatürre, orta kulak iltihabı) enfeksiyonlarında, idrar yolu (idrar kesesi-idrar kanalı iltihabı, böbrek iltihabı) enfeksiyonlarında , deri ve yumuşak doku  enfeksiyonlarında (kıl kökü iltihaplanması gibi) ve bel soğukluğu rahatsızlıklarında tedavi edici bir preparattır.

Oraceftin Oral Süspansiyon İçin Kuru Toz Kullananlar için Uyarılar:

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Vücuttaki bakterilerle mücadele ederek, ağır ve yaşamsal türdeki enfeksiyonlarda dahil olmak üzere bir çok farklı türdeki bakteriyel enfeksiyonu tedavi edici bir antibiyotiktir.
 3. Bu ilacın kullanımı doğum kontrol haplarının etkisini azaltmaktadır. İstenmeyen bir gebelik olmaması için hormonal olmayan ikinci bir doğum kontrol yöntemi ile korununuz.
 4. Bu ilaç, soğuk algınlığı veya grip ve benzeri virüslerin neden olduğu enfeksiyonları tedavi etmemektedir.
 5. Bu ilacı kullanırken  iyileşme kaydettiğinizi düşünseniz bile hekimin tavsiye ettiği ya da ilaç prospektüsünde yazan zaman ve süre kadar kullanmanız gerekiyor. Çünkü enfeksiyonun tamamen temizlenmeden de rahatsızlıklarınızda  iyileşmeler görülebilir.
 6. Bu ilacın kullanımı ishale neden olabilir.  Şayet sulu ve kanlı ishaliniz var ise acil olarak  hekiminize müracaat etmelisiniz. Çünkü bu durum yeni bir enfeksiyonun belirtisi olabilir. Doktorunuz söylemedikçe ishali durdurmak için başka bir ilaç kullanmak sakıncalıdır.
 7. Şayet karaciğer hastalığı, böbrek hastalığı , kolit-kalın bağırsak iltihabı, yetersiz beslenme, şeker hastalığı hastalığınız var ise bu ilacı kullanmadan önce mutlaka hekimi bilgilendirmeniz gereklidir. İlacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 8. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan bu ilacı kullanmamalısınız.

Oraceftin Oral Süspansiyon İçin Kuru Toz’un Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Toz bulunan ilaç şişesine şişenin çizgisine gelmeyecek biçimde kaynatılmış soğutulmuş su ilave ediniz. Şişenin ağzını kapatıp tozun çözünmesi için çalkalayınız. Daha sonra şişenin içerisine çizgiye gelecek kadar kaynatılmış soğutulmuş su ilave edip yine çalkalayınız. İlacınız içilecek hale gelmiştir. İlacınızı almadan önce iyice çalkalayınız. İlacı doğru dozda aldığınızdan emin olmak için  bir ölçüm kaşığı veya ilacın kendi doz kabı ile almanız gerekir. Yemek kaşığı kullanmak sakıncalıdır.

 

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Kanlı ve sulu ishal, ciltte isilik, kabartı, ciltte veya gözlerde sararma, istem dışı kasılma ve benzeri yan etkilerde  derhal hekiminize müracaat etmelisiniz.

 

Etken Maddesi: Sefuroksim aksetil

Ticari-Jenerik ismi: Oraceftin Oral Süspansiyon İçin Kuru Toz

Okuduğunuz ilaç: Oraceftin Oral Süspansiyon İçin Kuru Toz
Web adresi : https://ilac.neyeiyigelir.com/oraceftin-oral-suspansiyon-icin-kuru-toz.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
Oraceftin Oral Süspansiyon İçin Kuru Toz Google
Oraceftin Oral Süspansiyon İçin Kuru Toz Yandex
Bugün: 21-Aug-2018 07:16:12
Ulusalarası saat: 21-08-18 04:16:12
Yazı tarihi ve Günü : 11 Şubat 2018Pazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
PSODERM Merhem

Kullanımı: Etken maddesi Klobetazol propiyonat olan PSODERM Merhem, vücutta kızarıklığa, şişliğe ve iltihaba neden olan kimyasalların etkilerini azaltmaya yararlı...

Fortine 100 mg Film Tablet
Fortine 100 mg Film Tablet

Kullanımı : Etken maddesi Flurbiprofen olan Fortine 100 mg Film Tablet, vücutta baş ve diş ağrıları, eklem kireçlenmesi (osteartrit); eklemlerde...

Kapat