ONBREZ BREEZHALER İnhaler Kapsül

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Indakaterol Maleat olan ONBREZ BREEZHALER İnhaler Kapsül, solunumu daha iyi bir hale getirmek için solunum yollarındaki kasları gevşeten, bronşları genişleten bir preparattır. Akciğerlerdeki küçük hava yollarının duvarlarındaki kasları gevşetir ve solunum yollarını açar. Böylece hava giriş çıkışını rahatlatır.  Kronik obstrüktif akciğer hastalığı (KOAH) nedeniyle solunum güçlüğü yaşayan yetişkinlerde uygulanır. KOAH’nın etkilerini en aza indirir ve nefes almayı kolaylaştırır.

ONBREZ BREEZHALER İnhaler Kapsül Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2.  Solunumu daha iyi bir hale getirmek için solunum yollarındaki kasları gevşeten, bronşları genişleten bir preparattır.
 3. İlaç, içe çekildiğinde  akciğerlerdeki küçük hava yollarının duvarlarındaki kasları gevşetir ve solunum yollarını açar. Böylece hava giriş çıkışını kolaylaştırır.
 4. Şayet kalp hastalığınız varsa veya astım hastası iseniz veya şeker hastalığınız, yüksek tiroid, epilepsi hastalığınız  veya akciğer hastalığı için benzer bir ilaç kullanıyorsanız veya kan potasyum düzeyiniz düşük ise; kullanmadan önce hekiminize durumunuzu  bildirmelisiniz.
 5. KOAH uzun süreli bir hastalıktır. Bundan dolayı doktorunuz ilacı ne kadar kullanacağınızı belirleyecektir. Kendinizi iyi hissetseniz bile, istenilen sonucu alabilmeniz için, hekiminize sormadan kullanımını  bırakmamalısınız.
 6. İlacı sadece, solunum sorunlarınız olduğunda veya KOAH belirtileri ortaya çıktığında değil, her gün kullanmanız gereklidir.
 7. 18 yaşın altındaki çocuklarda ve ergenlerde kullanmak sakıncalıdır.
 8. Laktoz içermektedir. Şayet doktorunuz tarafından bazı şekerlere karşı tolerans bozukluğunuz olduğu söylenmişse, kullanmadan önce hekiminize bildirmelisiniz.
 9. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için kullanımı tavsiye edilen bir ilaç değildir.

ONBREZ BREEZHALER İnhaler Kapsül’ün Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Kapsülleri sadece ONBREZ BREEZHALER inhalasyon cihazı kullanarak oral inhalasyon yoluyla uygulayınız. Kapsülleri kesinlikle ağızdan almamalısınız. Uygulama her gün aynı saatte yapılmalıdır. Şayet bir doz kaçırılırsa, sonraki doz ertesi gün her zamanki saatinde alınmalıdır.

 Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Öksürük, burun akıntısı, boğaz ağrısı, yanaklarda veya alında basınç veya ağrı hissi, soğuk algınlığı benzeri belirtiler, ağız kuruluğu, kaslarda ve eklemlerde ağrı, solunum güçlüğü, ellerde ve ayaklarda şişme, göğüs ağrısı, normalden daha fazla idrara çıkma, yüksek kan şekeri düzeyi, yorgunluk ve aşırı susama yaygın görülen yan etkilerdir.

 

Etken Maddesi:  Indakaterol Maleat
Ticari-Jenerik ismi: ONBREZ BREEZHALER İnhaler Kapsül

ONBREZ BREEZHALER İnhaler Kapsül Resmi prospektüsü için üretici ilaç firması sitesini incelemenizi tavsiye ederiz.

onbrez-breezhaler-inhaler-kapsul-kullanma-talimati

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.