NIMOKAIN jel

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Nimesulid, Lidokain olan NIMOKAIN jel, ağrı kesici bir preparattır.  NIMOKAIN, Lumbago (bel ağrısı), romatizmal ağrılarosteartrit (eklemlerde kireçlenme ve harabiyet),  bursit (eklem çevresindeki keselerin iltihabı), tenosinovit (kas kiriş kılıfının iltihabı),  tendinit (kas, kiriş iltihabı),  periartrit (eklem çevresi yumuşak doku iltihabı),  kas ve iskelet sistemi hastalıkları ağrılarında ve kaza ve yaralanmaların (Spor yaralanmaları gibi)  neden olduğu kas ve eklemlerde meydana gelen burkulma, incinme ve ezilme sonucu görülen ağrılarda uygulanır.

NIMOKAIN jel Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. NIMOKAIN, ağrı kesici bir preparattır
 3. NIMOKAIN‘i, enfeksiyonlu, egzamalı, açık yaralı, kabartı ve isilik oluşmuş cilt bölgesi ve  yanık cilt bölgelerinde kullanmak sakıncalıdır. Bu tür vakıaların tamamen iyileşmesini bekleyiniz. İyileştikten sonra ilacı uygulayınız.
 4. NIMOKAIN, koltuk altı bölgesine uygulanmamalıdır.
 5. İlacın daha sık ve daha çok kullanımı tedavi sürecini hızlandırmayacağı ve benzeri yan etkilerini arttırabilir. Doktorunuzun reçetede belirttiği biçimde ve sürede kullanınız.
 6. NIMOKAIN‘i, geniş cilt yüzeylerine uygulamayınız.
 7. Şayet  asetilsalisilik asit içeren ilaçlara alerji durumu varsa NIMOKAIN‘i kullanmak sakıncalıdır.
 8. İlacın kullanımına bağlı olarak uygulama bölgesinde tahriş, kızarıklık veya kaşıntı meydana gelirse ilacı kullanmayı durdurunuz ve hekiminize veya bir hastaneye müracaat etmelisiniz.
 9. Reklam
 10. Tedavi edilen cilt bölgesini bandaj ile sarmayınız ve sıcak su torbası veya sıcak havlu ve benzeri  sıcağa maruz kalacak biçimde uygulamalar yapmayınız.
 11. Uygulama sırasında  NIMOKAIN‘in giyeceklere teması halinde giyecekleri boyayabileceğinden, giyeceklere değmemesine dikkat ediniz.  Oluşan lekeler giysilerin yıkanmasıyla ortadan kalkar.
 12. İlacın ağzınıza, burnunuza ve gözünüze temasından kaçınmalısınız. Yanlışlıkla temas etmişse bol su le yıkayınız.
 13. İlacın kullanım sırasında  güneş ışınlarına ve yapay UV ışınlarına maruz kalmaktan kaçınmalısınız. NIMOKAIN cildinizi güneş ışınlarına karşı daha hassas hale getirebilir. Dışarı çıkmanız halinde koruyucu giysiler giyiniz.
 14. NIMOKAIN ‘i 12 yaşından küçüklerde kullanmak sakıncalıdır.
 15. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

NIMOKAIN  jel’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. NIMOKAIN‘i tedavi edilecek bölgeye yeterli miktarda ince bir tabaka halinde sıkınız ve  hafif  hareketlerle masaj yaparak uygulayınız. Kesinlikle kuvvetli bir biçimde ovarak sürmeyiniz. Günde 3-4 defa uygulanabilir.
 3. Reklam

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. İlacın kullanımına bağlı olarak uygulama bölgesinde tahriş, kızarıklık veya kaşıntı ve benzeri yan etkiler görüldüğünde, hekiminize müracaat etmelisiniz.

Etken Maddesi:  Nimesulid, Lidokain
Ticari-Jenerik ismi: NIMOKAIN  jel

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
Lansinoh Lanolin

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?: Etken maddesi Lanolin, koyun yününden elde edilen bir madde olup, su emici özelliği ile yumuşatıcı, yatıştırıcı ve yara iyileştirici...

Tantum Verde Sprey
Tantum Verde Sprey

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? : Etken maddesi Benzidamin hidroklorür olan Tantum Verde Sprey, iltihaba ve ağrıya neden olan biyolojik faktörleri gideren, ağrı kesici...

Kapat