Neostigmine Ampul

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi  Neostigmin metilsülfat olan Neostigmine Ampul, sinir uyartıları ve kas hareketleri arasındaki iletişim için gerekli olan kimyasalları  etkileyerek, kaslardaki sinir iletimini geliştirir. Kasların daha iyi çalışabilmesini temin eder. Çizgili kas zayıflığı (miyastenia gravis) hastalığnı tedavi eden bir preparattır.

Neostigmine Ampul Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Sinir uyartıları ve kas hareketleri arasındaki iletişim için gerekli olan kimyasalları etkileyerek, kaslardaki sinir iletimini geliştirir. Kasların daha iyi çalışabilmesini temin eder. Çizgili kas zayıflığı (miyastenia gravis) hastalığnı tedavi eden bir preparattır.
 3. Şayet bağırsaklarınızda veya idrar kesenizde bir tıkanıklık varsa veya karın zarı iltihabı (peritonit) hastalığınız varsa bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 4. Şayet astım veya böbrek hastalığınız varsa veya kalp ritm bozukluğu, epilepsi veya herhangi bir nöbet türü, kan damarları veya dolaşım ile ilgili problemler, aşırı aktif tiroid veya mide ülseriniz varsa bu ilacı kullanmadan önce hekiminize bildirmelisiniz. Bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir veya bu ilacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 5. Şayet herhangi bir ameliyat olma durumu varsa, ameliyattan belli bir süre önce bu ilacı tam olarak ne kadar kullandığınızı cerrahınıza bildiriniz. İlacı kısa bir süreliğine durdurmanız gerekebilir.
 6. Tedavinin iyi sonuç vermesi için doz miktarı ve zaman ayarı son derece önemlidir. Bu hususta hekimin talimatlarına sıkı bir biçimde uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 7. Hamilelerde bu ilacın kullanımı doğmamış bebeğe zarar verebilir. Hamile iseniz veya hamile kalmayı planlıyorsanız hekimi bilgilendirinz.  Emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan bu ilacı  kullanmak sakıncalıdır

Neostigmine Ampul’ün Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Bu ilaç kas içine, damar içine veya deri altına enjeksiyon yoluyla uygulanır.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Kalp atışlarında düzensizlik veya hızlılık, sersemlemiş hissetme, bayılma, nöbet veya görme problemleri  gibi ciddi yan etkiler görüldüğünde derhal hekiminize müracaat etmelisiniz.

 

Etken Maddesi: Neostigmin metilsülfat

Ticari-Jenerik ismi: Neostigmine Ampul

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.