NEOPROFEN Jel

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi   İbuprofen olan NEOPROFEN Jel, vücutta iltihaba ve ağrıya neden olan biyolojik faktörleri azaltmaya yararlı bir preparattır. Bölgesel yumuşak dokuların iltihabi hastalıkları,  eklem kıkırdağında meydana gelen aşınma, ağrı ve fonksiyon kaybıyla belirti gösteren eklem iltihaplanması, omuz sertliği, bel ağrısı, sırt ağrısı, kas romatizması vakıalarında, kazaların ve spor yaralanmalarının neden olduğu kas ve eklemlerde meydana gelen burkulma, incinme ve ezilme  dolayısıyla meydana gelen ağrı, şişme ve iltihabi vakıalarda uygulanır. Kullanımı 14 yaş üzeri çocuk, ergen ve yetişkinler içindir.

NEOPROFEN Jel Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Bölgesel yumuşak dokuların iltihabi hastalıkları,  eklem kıkırdağında meydana gelen aşınma, ağrı ve fonksiyon kaybıyla belirti gösteren eklem iltihaplanması, omuz sertliği, bel ağrısı, kas romatizması vakıalarında, kazaların ve spor yaralanmalarının neden olduğu kas ve eklemlerde meydana gelen burkulma, incinme ve ezilme  dolayısıyla meydana gelen ağrı, şişme ve iltihabi vakıalarda uygulanır
 3. Şayet astım, mide ülseri , böbrek hastalığı, yüksek tansiyon hastalığınız var ise bu ilacı kullanmadan önce hekiminize bildirmelisiniz.
 4. İlacın kullanımı güneş ışınlarına karşı cildinizi hassas hale getirebilir. Güneş yanıklarına neden olabilir.
 5. İlacın ağzınıza ve gözünüze temasından kaçınmalısınız. Şayet ilaç ağzınıza ve gözünüze temas etmişse bol su le yıkayınız.
 6. Bu ilaç uygulandığında emilerek kana karışma riski düşükte olsa kalp ve dolaşım problemleri riskini arttırabilir.
 7. İlacı enfeksiyonlu, egzamalı, açık yaralı, kabartı ve isilik oluşmuş cilt bölgesi ve  yanık cilt bölgelerinde kullanmak sakıncalıdır. Bu tür vakıaların tamamen iyileşmesini bekleyiniz. İyileştikten sonra ilacı uygulayınız.
 8. İlacınızı uyguladıktan sonra en az 10 dakika kuruması için bekleyiniz. Krem kuruduktan sonra giyininiz.
 9. İlacınızı uyguladıktan  en az bir saat banyo veya duş yapmayınız.
 10. Tedavi edilen cilt bölgesini bandaj ile sarmayınız ve sıcak su torbası veya sıcak havlu ve benzeri  sıcağa maruz kalacak biçimde uygulamalar yapmayınız.
 11. 14 yaşın altındaki çocuklarda kullanmak sakıncalıdır.
 12. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.

NEOPROFEN Jel’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacı tedavi edilecek bölgeye yeterli miktarda ince bir tabaka halinde sürüp, hafif  hareketlerle masaj yaparak uygulayınız.

 Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Tedavi edilen cilt bölgesinde karıncalaşma ve ciltte kızarıklık ve benzeri hafif yan etkiler görülebilir.

Etken Maddesi:   İbuprofen

Ticari-Jenerik ismi: NEOPROFEN Jel

NEOPROFEN Jel Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

NEOPROFEN-Jel-İlaç-Prospektüsü

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.