Naprodev Jel

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi  Naproksen topikal olan Naprodev Jel, vücutta iltihaba ve ağrıya neden olan biyolojik etmenleri azaltmaya yararlı bir preparattır.  Ağrı yada iltihabi vakıalar ile ilgilidir. Ateş düşürücü özelliği de mevcuttur. Ağrılı omuz tutulması, bel ağrısı, romatizmal ağrılar, siyatik, bursit, hematom (deri altında kan toplanması),  güneş yanıklarında meydana gelen iltihabi durum ve buna bağlı kızarıklıklar, kas ağrıları, hasar ve zedelenme ile meydana gelen ağrılı vakıalar, burkulma, ezilme, kas yırtılmaları, tendon iltihabı ve  eklem iltihabı rahatsızlıklarının tedavisinde uygulanır.

Naprodev Jel Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Ağrılı omuz tutulması, bel ağrısı, romatizmal ağrılar, siyatik, bursit, hematom (deri altında kan toplanması), güneş yanıklarında meydana gelen iltihabi durum ve buna bağlı kızarıklıklar, kas ağrıları, hasar ve zedelenme ile meydana gelen ağrılı vakıalar, burkulma, ezilme, kas yırtılmaları, tendon iltihabı ve  eklem iltihabı rahatsızlıklarının tedavisinde uygulanır.
 3. İlacın ağzınıza ve gözünüze temasından kaçınmalısınız. Şayet ilaç ağzınıza ve gözünüze temas etmişse bol su le yıkayınız.
 4. Tedavi sürecinde güneş ışınlarından ve yapay  UV ışınlarından  (güneş lambaları veya solaryum gibi) kaçınmalısınız. Çünkü bu ilaç cildinizi güneş ışınlarına  karşı hassas hale getirebilir.  Cildinizde güneş yanıkları ve lekeler oluşabilir.
 5. İlacı enfeksiyonlu, egzamalı, açık yaralı, kabartı ve isilik oluşmuş cilt bölgesi ve  yanık cilt bölgelerinde kullanmak sakıncalıdır. Bu tür vakıaların tamamen iyileşmesini bekleyiniz. İyileştikten sonra ilacı uygulayınız.
 6. İlacınızı uyguladıktan sonra en az 10 dakika kuruması için bekleyiniz. Jel  kuruduktan sonra giyininiz.
 7. İlacınızı uyguladıktan  en az bir saat banyo veya duş yapmayınız.
 8. Tedavi edilen cilt bölgesini bandaj ile sarmayınız ve sıcak su torbası veya sıcak havlu ve benzeri  sıcağa maruz kalacak biçimde uygulamalar yapmayınız.
 9. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.

Naprodev Jel’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacı tedavi edilecek bölgeye yeterli miktarda ince bir tabaka halinde sıkınız ve  hafif hareketlerle masaj yaparak uygulayınız.

 Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Tedavi edilen ciltte kızarıklık ve benzeri hafif yan etkiler görülebilir.

 

Etken Maddesi:  Naproksen topikal

Ticari-Jenerik ismi: Naprodev Jel

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.