Naponal Jel

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi  Naproksen topikal olan Naponal Jel, vücutta iltihaba ve ağrıya neden olan biyolojik etmenleri azaltmaya yararlı ağrı kesici ve iltihap giderici bir preparattır. Ek olarak ateş düşürücü özelliği de mevcuttur. Ağrılı omuz tutulması, bel ağrısı, kas ağrıları, kas romatizması,  romatizmal ağrılar, osteoartrit (kireçlenme) ağrıları,  siyatik, bursit, tendon iltihabı, tendon ve onu saran kılıfın iltihabı, hematom (deri altında kan toplanması), hasar ve zedelenme ile meydana gelen ödem,  burkulma, ezilme, gerilme, kas yırtılmaları, eklem iltihabı ( romatoid artrit)  vakıalarında iltihap giderici ve ağrı kesici olarak uygulanır.

Naponal Jel Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Ağrılı omuz tutulması, bel ağrısı, kas ağrıları, kas romatizması,  romatizmal ağrılar, osteoartrit (kireçlenme) ağrıları,  siyatik, bursit, tendon iltihabı, tendon ve onu saran kılıfın iltihabı, hematom (deri altında kan toplanması), hasar ve zedelenme ile meydana gelen ödem,  burkulma, ezilme, gerilme, kas yırtılmaları, eklem iltihabı ( romatoid artrit)  vakıalarında iltihap giderici ve ağrı kesici olarak uygulanır.
 3. Ağzınıza ve gözünüze temasından kaçınmalısınız. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 4. Tedavi sürecinde güneş ışınlarından ve yapay  UV ışınlarından  (güneş lambaları veya solaryum gibi) kaçınmalısınız. Cildinizi güneş ışınlarına  karşı hassas hale getirebilir.  Cildinizde güneş yanıkları ve lekeler oluşabilir.
 5. Enfeksiyonlu, egzamalı, açık yaralı, kabartı ve isilik oluşmuş cilt bölgesi ve  yanık cilt bölgelerinde kullanmak sakıncalıdır. Bu tür vakıaların tamamen iyileşmesini bekleyiniz. İyileştikten sonra uygulayınız.
 6. İlacı uyguladıktan sonra en az 10 dakika kuruması için bekleyiniz. Jel  kuruduktan sonra giyininiz.
 7. Uygulamadan sonra en az bir saat banyo veya duş yapmayınız.
 8. Tedavi edilen cilt bölgesini bandaj ile sarmayınız ve sıcak su torbası veya sıcak havlu ve benzeri  sıcağa maruz kalacak biçimde uygulamalar yapmayınız.
 9. 2 yaşından küçük çocuklarda kullanmak sakıncalıdır.
 10. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

Naponal Jel’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Ağrılı bölgeye tamamen emilene kadar hafifçe ovularak sürülür.  Günde 2-6 kez uygulanabilir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Uygulama bölgesinde kızarıklık, lekelenme, kaşıntı ve deri döküntüsü yaygın görülen yan etkilerdir.

 

Etken Maddesi:  Naproksen topikal
Ticari-Jenerik ismi: Naponal Jel

Naponal Jel Resmi prospektüsü için üretici ilaç firması sitesini incelemenizi tavsiye ederiz.

Naponal Jel Resmi prospektüsü için üretici ilaç firması sitesini incelemenizi tavsiye ederiz.

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.