MULTICOLD Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Parasetamol, Asetilsalisilik asit, Kafein olan  MULTICOLD Tablet, vücutta iltihaba, ateş ve ağrıya neden olan biyolojik etmenleri  azaltmaya yararlı  ağrı kesici ve ateş düşürücü bir preparattır.  Hafif ve orta şiddetteki ağrı ve ateşin tedavisinde etkilidir. Baş ağrısı,  omuz, boyun ve kol ağrıları, diş ağrısı, kas ağrısı, siyatik, romatizma ağrıları, romatizmal hastalıklar ve  eklem iltihabının neden olduğu ağrılar, adet dönemi ağrıları, grip ve soğuk algınlığına bağlı ateş ve ağrılar ile hafif derecedeki enfeksiyonlara bağlı ateş ve ağrının tedavisinde uygulanır. Kullanımı 16 yaş ve üstü gençler ve yetişkinler içindir.

MULTICOLD Tablet Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2.  Baş ağrısı,  omuz, boyun ve kol ağrıları, diş ağrısı, kas ağrısı, siyatik, romatizma ağrıları, romatizmal hastalıklar ve  eklem iltihabının neden olduğu ağrılar, adet dönemi ağrıları, grip ve soğuk algınlığına bağlı ateş ve ağrılar ile hafif derecedeki enfeksiyonlara bağlı ateş ve ağrının tedavisinde uygulanır.
 3. Ağrı tedavisinde 10 günden fazla, ateşli vakıalarda ise 3 günden fazla süre ile hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.
 4. Şayet karaciğer hastalığı, böbrek hastalığı, kanama veya kan pıhtılaşma bozuklukları, astım, mevsim alerjisi, nezle, mide  ülseri, burunda polip varlığı, gut hastalığı, konjestif kalp yetmezliği, kalp hastalığı, yüksek kan basıncı  ve benzeri rahatsızlıklarınız var ise  hekimi bilgilendirmeden  kullanmak sakıncalıdır.
 5. Hemofili (kanama düzensizliği) hastalığınız varsa veya yakın geçmişte mide veya bağırsak kanaması öyküsü veya ilaca karşı bir alerji durumu var ise bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 6. Ateşi olan çocuk veya ergenlik dönemindeki gençlere özellikle grip veya su çiçeği rahatsızlıkları varsa verilmemelidir.
 7. İlacı kullanırken alkol almaktan kaçınmalısınız. Alkol ilacın olası yan etkilerini daha da  arttırabilir.
 8. 16 yaşın altındaki çocuklarda kullanmak sakıncalıdır.
 9. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

MULTICOLD Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacınızın her dozunu bir bardak suda eritiniz ve bekletmeden içiniz. Yemeklerden sonra tok karnına almanız önerilir.

 Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Mide bulantısı, karın ağrısı, gaz,  hazımsızlık, baş dönmesi, sinirlilik yaygın görülen yan etkilerdir.

Etken Maddesi: Parasetamol, Asetilsalisilik asit, Kafein

Ticari-Jenerik ismi: MULTICOLD EfervesanTablet

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.