MONAX 10 mg Film Tablet

MONAX 10 mg Film Tablet neye iyi gelir?

Kullanımı :

Etken maddesi  Montelukast sodyum olan MONAX 10 mg Film Tablet, polen ve benzeri alerjen maddelerin vücuda girmesiyle salgılanan kimyasalları engelleyen bir preparattır. Salgılanan kimyasallar engellenmedikleri takdirde akciğerlerde şişlik ve astımla sonuçlanacak vakıalara neden olur. 15 yaş ve üzeri çocuklarda ve yetişkinlerde inatçı astımın tedavisinde ve yine bu yaş grubu hastalarda mevsimsel alerjik rinit ve yıl boyu devam eden alerjik rinit belirtilerinin (burun akıntısı, tıkanması ve kaşınması, hapşırık gibi) tedavisi için uygulanır.

MONAX 10 mg Film Tablet Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

  1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
  2. 15 yaş ve üzeri çocuklarda ve yetişkinlerde inatçı astımın tedavisinde ve yine bu yaş grubu hastalarda mevsimsel alerjik rinit ve yıl boyu devam eden alerjik rinit belirtilerinin (burun akıntısı, tıkanması ve kaşınması, hapşırık gibi) tedavisi için uygulanır.
  3. Şayet astımınız varsa veya astımınız asetilsalisilik asit (aspirin) alınca kötüleşiyorsa, asetilsalisilik asit içeren ilaçları kullanmaktan kaçınmalısınız.
  4. Şayet karaciğer hastalığınız, böbrek yetmezliğiniz veya aspirine karşı alerji durumu var ise; kullanmadan önce hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
  5. Başlamış olan astım krizi anında kullanmak sakıncalıdır. Başlamış olan astım krizi için aldığınız kurtarıcı inhale  ilacınızı her zaman yanınızda bulundurunuz.
  6. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

MONAX 10 mg Film Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

  1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
  2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir. Tercihen aç ve tok karnına alabilirsiniz. Önerilen doz günde 1 kez 1 tablettir.

 

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
  2. Üst solunum yolu enfeksiyonu, bulantı, kusma, ishal, döküntü ve ateş yaygın görülen yan etkilerdir.

 

Etken Maddesi: Montelukast sodyum
Ticari-Jenerik ismi: MONAX 10 mg Film Tablet

MONAX 10 mg Film Tablet Resmi prospektüsü için üretici ilaç firması sitesini incelemenizi tavsiye ederiz.

monax-10-mg-film-tablet-kullanma-talimati

Okuduğunuz ilaç: MONAX 10 mg Film Tablet
Web adresi : https://ilac.neyeiyigelir.com/monax-10-mg-film-tablet.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
MONAX 10 mg Film Tablet Google
MONAX 10 mg Film Tablet Yandex
Bugün: 19-Oct-2018 02:12:19
Ulusalarası saat: 18-10-18 23:12:19
Yazı tarihi ve Günü : 22 Haziran 2018Cuma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
MULTIFLEX LEVOFLEX Flakon
MULTIFLEX LEVOFLEX Flakon

Kullanımı : Etken maddesi   Levofloksasin olan MULTIFLEX LEVOFLEX  Flakon, vücuttaki bakterilerle mücadele eden antibiyotik bir preparattır. Solunum yolu (bronşit, toplum...

DOKSELIN Film Tablet

Kullanımı: Etken maddesi  Sefpodoksim proksetil olan DOKSELIN Film Tablet, vücuttaki bakterilerle mücadele ederek , ağır ve yaşamsal türdeki enfeksiyonlar da dahil...

Kapat