MİYOCORD 200 mg Tablet

MİYOCORD 200 mg için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri aşağıdadır (Endikeleri, MİYOCORD ne ilacı olup, ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli; dozu; istenmeyen etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler ve benzeri MİYOCORD 200 mg hakkında bilinmesi gereken hususları içerir.) MİYOCORD 200 mg Tablet’e ait kullanım talimatı (ilaç prospektüsü) MİYOCORD 200 mg Tablet’in kısa ürün bilgilendirmesi , Ticari-Jenerik ismi: MİYOCORD 200 mg Tablet MİYOCORD Bileşimi: etken maddesi Amiodaron, yardımcı maddeleri ise; Krospovidon, avisel pH 102, laktoz anhidrus DC, PVP K-30, aerosil 200 ve magnezyum stearat bileşenlerinden oluşmaktadır. Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?: Amiodaron

MİYOCORD 200 mg Tablet neye iyi gelir?. …

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, ilaçların yüzde ellisinden çoğu uygun olmayan biçimde reçete edilmekte veya sağlanmakta veyahut satılmaktadır. Hastaların %50’si de ilaçlarını doğru bir biçimde kullanamamaktadır.

Tüm dünyada olduğu ve benzeri ülkemizde de yanlış ve gereksiz ilaç kullanımı halk sağlığını etkileyen ciddi bir sorundur. Akılcı olmayan ilaç kullanımı hastaların tedaviye uyuncunun azalmasına, ilaç etkileşimlerine, bazı ilaçlara karşı direnç gelişmesine, hastalıkların tekrarlamasına veya uzamasına, advers olay görülme sıklığının artmasına, tedavi masraflarının artmasına neden olur.

Bu nedenle insanların kendi başına gereksiz kullanımlarını engellemek ve ilaç ısrafını önlemek adına bu ilaç hakkındaki tüm bilgileri vermekten kaçındığımızı, ilaç içeriklerinin, üreticisinin değişebilmesi veya Sağlık bakanlığınca geri çekme uygulamaları ile eşgüdümü sağlamak için bu ilaca ilişkin güncel bilgiyi ilaç üreticisi firmadan edinmenizi tavsiye ediyoruz.

Bu ilacı kullananlar veya kullanmak isteyenler neye iyi gelebileceği, hangi hastalıklara iyi geldiği hakkındaki yorumları aşağıda paylaşabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.