Miranova 21 Draje

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Etinil estradiol, Levonorjestrel olan Miranova Draje, gebelik önleyici doğum kontrol ilacı olup, Yumurtalıklardan yumurta atılmasını (yumurtlamayı) engeller. Aynı zamanda  rahmin vajinaya açılan boyun kısmındaki salgılamaların değişimine neden olur ve spermlerin rahime ulaşmasını engeller. Doğum kontrol yöntemi olarak uygulanır.

Miranova 21 Draje Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Gebelik önleyici doğum kontrol ilacı olup,
 3. Şeker hastaları, yüksek tansiyon, migren, duyu bozukluğu, görme bozukluğu, sara, genital kanama, felç, karın ağrısı, karaciğerde büyüme, rahim veya meme tümörleri, anemi hastalığı olan hastalar kesinlikle kullanmamalıdır.
 4. Şayet, karaciğer fonksiyon bozukluğu, karaciğerde tümör,  kalp hastalığı, şeker hastalığı, pankreas iltihaplanması, migren, yüksek tansiyon, beyin damarları ile ilgili veya beyin damarlarından kaynaklanan hastalıklar, pıhtı oluşumuyla beraber olan toplardamar iltihabı, bir damarda meydana gelen pıhtıdan kopan pıhtı parçasının başka bir bölgedeki bir damarda tıkanmaya yol açması ile ilgili hastalıklar, tanı konulmamış vajinal kanama vakıalarından herhangi biri mevcutsa, kullanmadan önce hekiminize bilgi veriniz. Kullanımı sizin için uygun olmayabilir.
 5. Hamilelik veya  hamilelik şüphesi varsa; kullanmak sakıncalıdır.
 6. Bebek emzirme döneminde kesinlikle kullanılmamalıdır.

Miranova 21 Draje’nin  Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su veya sütle beraber almanız gerekir. Akşam yemeğinden sonra veya yatmadan önce alınmalıdır.
 3. 24 saati aşmayan aralıklarla her gün aynı saatlerde almaya özen gösteriniz.
 4. Adet kanamasının ilk gününden başlamak üzere 21 gün boyunca günde 1 draje alınmalıdır. 21 günlük  sürenin sonunda kullanımına 7 gün ara verilmelidir. 3 hafta alınır, 1 hafta alınmaz.
 5. İlacın  kullanımına ara verildikten 2-3 içerisinde ilacın kesilmesine bağlı kanama başlar. 7 günlük aranın sonunda kanama bitsin veya bitmesin 8. günü tekrar kullanmaya başlamalısınız.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Mide bulantısı, karın ağrısı, vücut ağırlığında artma veya azalma, akne, ödem, duygu durum değişiklikleri, depresif duygu durumu,  memelerde ağrı, hassasiyet ve şişme, vajinal akıntı yaygın görülen yan etkilerdir.

 

Etken Maddesi: Etinil estradiol, Levonorjestrel
Ticari-Jenerik ismi: Miranova 21 Draje

Miranova 21 Draje Resmi prospektüsü için üretici ilaç firması sitesini incelemenizi tavsiye ederiz.

Miranova 21 Draje Resmi prospektüsü için üretici ilaç firması sitesini incelemenizi tavsiye ederiz.

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.