MINAMOL PLUS 250 mg Oral Süspansiyon

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi  Parasetamol olan MINAMOL PLUS 250 mg Oral Süspansiyon, 6 yaşından büyük çocuklarda ve tablet yutmada güçlük çeken yetişkinlerde hafif ve orta dereceli ağrı ve ateş vakıalarında kullanılan, ağrı kesici ve ateş düşürücü bir preparattır. Soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonlar ile beraber görülen ateş ve ağrılar, boğaz ağrısı, baş ağrısı, migren, diş ağrısı, diş çekimi sonrası görülen ağrılar, romatizmal ağrılar, yaralanmalardan dolayı meydana gelen ağrılar veya ameliyat sonrası görülen ağrılar  ve ağrıların eşlik ettiği ateşli vakıalarda uygulanır.

MINAMOL PLUS 250 mg Oral Süspansiyon Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

  1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
  2. Hafif ve orta dereceli ağrı ve ateş vakıalarında kullanılan, ağrı kesici ve ateş düşürücü bir preparattır.
  3. Şayet akciğer hastalığınız veya kalp hastalığınız varsa veya  kemik iliğinin fonksiyon bozukluğu, şiddetli karaciğer veya böbrek hastalığı, karaciğer enzimlerinde yükselme (Gilbert sendromu) veya  kansızlığınız  varsa  ilacı kullanmadan önce hekiminize danışmakta fayda vardır. İlacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına gereksinim duyulabilir.
  4. İlacı kullanmanıza rağmen 3-5 gün içinde  ateşin azalmaması veya ağrının devam etmesi durumunda hekiminize müracaat etmelisiniz.
  5. Reklam
  6. Çocuklarda ve yetişkinlerde tekrarlayan, 3 günden fazla süren ve 39,5 dereceden yüksek ateş tedavisinde doktora sormadan kullanılmamalıdır.
  7. İlacı hekimin size tavsiye ettiği süreden daha fazla kullanmak sakıncalıdır. Karaciğerinize ciddi zararlar verebilir.
  8. Bağımlılık yapıcı özelliğinden dolayı uzun süreli kullanımdan kaçınılmalıdır.
  9. İlacı kullanırken alkol almaktan kaçınmalısınız. Alkol kullanımı karaciğerinize ciddi zararlar verir, ilacın yan etkilerini daha da arttırabilir.
  10. 6 yaşından küçük çocuklarda kullanmak sakıncalıdır.
  11. Hamilelerde ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

MINAMOL PLUS 250 mg Oral Süspansiyon’un Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

  1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
  2. İlacınızı her kullanımdan önce hafifçe çalkalayınız. Doğru dozda aldığınızdan emin olmak için  bir ölçüm kabıyla veya ölçüm kaşığı ile almanız gerekir. Yemek kaşığı kullanmak sakıncalıdır.

 

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

yazı devam ediyor...

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
  2. Reklam
  3. Hafif bulantı, ishal ve halsizlik yaygın görülen yan etkilerdir.

 

Etken Maddesi:  Parasetamol

Ticari-Jenerik ismi: MINAMOL PLUS 250 mg Oral Süspansiyon

MINAMOL PLUS 250 mg Oral Süspansiyon Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

MINAMOL PLUS 250 mg Oral Süspansiyon Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.