Memorix Film Tablet

Memorix Film Tablet neye iyi gelir?

Kullanımı :

Etken maddesi Memantin hidroklorür olan Memorix Film Tablet, Alzheimer hastalığının belirtilerini arttıran kimyasalların, etkisini azaltmaya yararlı bir preparattır. Beyinde bulanan sinirlere kan akışını hızlandırarak öğrenme ve hatırlama için önemli olan sinir uyarısını ve hafızayı iyileştirir. Orta ve ileri derece Alzheimer tipi  bunama (demans) belirtilerinin tedavisinde uygulanır. Hastalığın ilerlemesini yavaşlatır.

Memorix Film Tablet Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız önerilme
 2. Orta ve ileri derece Alzheimer tipi  bunama (demans) belirtilerinin tedavisinde uygulanır.
 3. Şayet epilepsi veya diğer nöbet rahatsızlıkları,  karaciğer ve böbrek hastalığı, idrar kesesi ve böbrek enfeksiyonu, konjestif kalp yetmezliği, geçmişte kalp krizi öyküsü veya kontrol edilmemiş yüksek tansiyonunuz varsa , bu ilacı kullanmadan önce hekiminize bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..İlacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için  doz ayarlamaları ve testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 4. İlacın fayda sağlaması için düzenli bir biçimde kullanılması gereklidir. Bunun için ilacınız tamamen bitmeden tekrar reçetenize yazdırınız.
 5. İlaç alımına,  hastanın düzenli olarak ilaç alımını kontrol edebilecek hastadan sorumlu bir kişi olduğu zaman başlatılmalıdır ve ilaç hasta üzerinde iyi sonuç verdiği sürece kullanmaya devam edilmelidir.
 6. 18 yaşından küçükler üzerinde güvenirliliği saptanamadığından, 18 yaşından küçüklere verilmemelidir.
 7. Bu ilaç düşünce ve reaksiyonları bozabilecek yan etkilere sahiptir. Araç veya makine kullanmak ve benzeri uyanık ve zinde olmayı gerektiren etkinliklerde çok dikkat etmelisiniz.
 8. Hamilelerde ve emzirme dönemlerinde bu ilacı hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

Memorix Film Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacınızın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir. Yemeklerle beraber veya aç karnına alınabilir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. İstem dışı kasılmalar (nöbet), halüsinasyonlar, bilinç bulanıklığı ve benzeri vakıalarda ilacın alımını durdurup tıbbi yardım almak için derhal hekiminize müracaat etmelisiniz.
 3. Kusma, ishal, kabızlık, baş dönmesi, baş ağrısı, iştahsızlık, yorgunluk hissi, uykusuzluk, sıkıntı, ajitasyon ve idrar kaçırma ve benzeri hafif yan etkiler de görülebilir.

 

Etken Maddesi: Memantin hidroklorür

Ticari-Jenerik ismi: Memorix Film Tablet

Memorix Film Tablet Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

Memorix-Film-Tablet-İlaç-Prospektüsü

Okuduğunuz ilaç: Memorix Film Tablet
Web adresi : https://ilac.neyeiyigelir.com/memorix-film-tablet.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
Memorix Film Tablet Google
Memorix Film Tablet Yandex
Bugün: 19-Dec-2018 07:04:22
Ulusalarası saat: 19-12-18 04:04:22
Yazı tarihi ve Günü : 19 Haziran 2018Salı

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
CIPROPOL 2 mg/ml %0,9 Sodyum Klorür İçinde I.V. İnfüzyon İçin Çözelti

Kullanımı : Etken maddesi  Siprofloksasin olan CIPROPOL 2 mg/ml %0,9 Sodyum Klorür İçinde I.V. İnfüzyon İçin Çözelti,  vücuttaki bakterilerle mücadele ederek, bakterilerin neden olduğu...

PIO-MET Film Tablet
PIO-MET Film Tablet

Kullanımı : Etken maddesi Metformin hidroklorür, Pioglitazon hidroklorür olan PIO-MET Film Tablet, insüline bağımlı olmayan Tip 2 şeker  hastalığı (diyabet...

Kapat