Maxaljin 100 mg Film Tablet

Maxaljin 100 mg Film Tablet neye iyi gelir?

Kullanımı :

Etken maddesi Flurbiprofen olan Maxaljin 100 mg Film Tablet, baş ve diş ağrıları, eklem kireçlenmesi (osteartrit); eklemlerde ağrı ve şekil bozukluğuna neden olan kronik bir hastalık romatoid artrit ve omurlarla kaburgalar arasındaki  eklemlerin sertleşmesi, hareket kabiliyetinin azalması veya kaybolmasıyla ayırt edilen çoğu erkeklerde  görülen kronik bir hastalık olan  ankilozan spondilitin neden olduğu ağrılar, akut kas-iskelet sistemi ağrıları, akut gut artriti ağrıları, eklem çevresindeki yumuşak dokunun iltihabi hastalıklarında    (bursit ve tendinit) görülen ağrılar, yumuşak doku yaralanmalarında görülen ağrılar, adet dönemi ağrıları (Dismenore) ve ameliyat sonrası oluşabilecek ağrıların (Postoperatif ) tedavisinde uygulanır.

Maxaljin 100 mg Film Tablet Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Çeşitli ağrıların tedavisinde uygulanır.
 3. Şayet geçmişte yaşanmış veya şu an var olan  mide – bağırsak ülseri, mide ve bağırsaklarda kanama, ciddi kalp yetmezliği ve Asetilsalisilik asit’e (Aspirin, Ecopirin, Coraspin, Asinpirine, ) alerji vakıalarından herhangi birine sahipseniz  bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 4. Şayet daha önceden geçirmiş olduğunuz kalp krizi ve felç , kanama ve pıhtılaşma bozukluğu,geçirmiş olduğunuz  mide ülseri veya mide kanaması  ile kalp yetmezliği, yüksek kan basıncı, yüksek tansiyon, astım, burunda  polip varlığı, karaciğer  hastalığı, böbrek hastalığı  gibi vakıalarda hekimi bilgilendirmeden bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 5. İlacın kullanımı  mide ve bağırsaklarda kanama ve delinme ve benzeri riskler meydana çıkarabilir.Siyah, kanlı  katranımsı dışkı veya kanlı öksürük veya kahve telvesi görünümünde  kusma gibi kanama belirtilerinden herhangi biri görüldüğünde acil olarak hekiminize müracaat etmelisiniz
 6. İlacın kullanımı sırasında göğüs ağrısı, halsizlik, nefes almada zorluk, konuşmada bozukluk, görme ve denge bozuklukları ve benzeri kalp ve dolaşım sorunlarının herhangi biri ile karşılaşırsanız tıbbi yardım için acil olarak hekiminize başvurmalısınız.
 7. İlacı kullanırken kesinlikle alkol almamalısınız. Alkol mide kanaması riskinizi arttırabilir.
 8. Yaşlı yetişkinlerin mide ve bağırsaklarla ilgili yan etkilere maruz kalma riski daha fazladır.
 9. Doktor tavsiyesi olmadan çocuklara vermeyiniz.
 10. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

Maxaljin 100 mg Film Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber tok karnına almanız gerekir.

 

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Mide bulantısı, karın ağrısı, halsizlik, hasta hissetme, ateş, terleme, çarpıntı, ağız kuruluğu, tat almada bozukluk yaygın görülen yan etkilerdir.

 

Etken Maddesi: Flurbiprofen

Ticari-Jenerik ismi: Maxaljin 100 mg Film Tablet

Maxaljin 100 mg Film Tablet Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

Maxaljin 100 mg Film Tablet Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

Okuduğunuz ilaç: Maxaljin 100 mg Film Tablet
Web adresi : https://ilac.neyeiyigelir.com/maxaljin-100-mg-film-tablet.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
Maxaljin 100 mg Film Tablet Google
Maxaljin 100 mg Film Tablet Yandex
Bugün: 20-Aug-2018 01:56:20
Ulusalarası saat: 19-08-18 22:56:20
Yazı tarihi ve Günü : 19 Nisan 2018Perşembe

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
AKSEF İ.M./İ.V. Toz İçeren Enjektabl Flakon
AKSEF İ.M./İ.V. Toz İçeren Enjektabl Flakon

Kullanımı: Etken maddesi Sefuroksim sodyum olan  AKSEF İ.M./İ.V. Toz İçeren Enjektabl Flakon, vücuttaki bakterilerle mücadele ederek, bakterilerin neden olduğu enfeksiyonları tedavi...

Voltaren Patch Flaster

Kullanımı : Etken maddesi  Diklofenak epolamin olan  Voltaren Patch Flaster,  vücutta iltihaba ve ağrıya neden olan belirli biyolojik faktörleri  azaltmaya yararlı bir...

Kapat