Losefar 500 mg Kapsül

Losefar 500 mg Kapsül neye iyi gelir?

Kullanımı :

Etken maddesi  Sefaklor olan Losefar 500 mg Kapsül, vücuttaki bakterilerle mücadele ederek, bir çok farklı türdeki bakteriyel enfeksiyonu tedavi edici bir antibiyotiktir. Üst solunum yolu (bademcik iltihabı, sinüzit, faranjit, orta kulak iltihabı gibi) enfeksiyonları; alt solunum yolu (zatürre gibi) enfeksiyonları; alt idrar yolu (idrar kesesi-idrar kesesi iltihabı, idrarda bakteri miktarının yüksek olması ve benzeri ) enfeksiyonları ve deri ve yumuşak doku  enfeksiyonlarının tedavisinde uygulanır.

Losefar 500 mg Kapsül Kullananlar için Uyarılar:

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Üst solunum yolu (bademcik iltihabı, sinüzit, faranjit, orta kulak iltihabı gibi) enfeksiyonları; alt solunum yolu (zatürre gibi) enfeksiyonları; alt idrar yolu (idrar kesesi-idrar kesesi iltihabı, idrarda bakteri miktarının yüksek olması ve benzeri ) enfeksiyonları ve deri ve yumuşak doku  enfeksiyonlarının tedavisinde uygulanır.
 3. Herhangi bir böbrek hastalığınız veya bağırsak probleminiz varsa; kullanmadan önce hekiminize sorun hakkında bilgi veriniz.
 4. Soğuk algınlığı veya grip ve benzeri virüslerin neden olduğu enfeksiyonları tedavi etmemektedir.
 5. İlacın kullanımından önce veya sonraki 1 bir saat içerisinde antiasit ilaç kullanmaktan kaçınmalısınız. Antiasitle beraber alındığında ilacın etkisi azalır.
 6. Tedavi süresi esnasında iyileşme kaydettiğinizi düşünseniz bile hekimin tavsiye ettiği ya da ilaç prospektüsünde yazan zaman ve süre kadar kullanınız. Enfeksiyon tamamen temizlenmeden de rahatsızlıklarınızda  iyileşmeler görülebilir.
 7. Kullanımı ishale neden olabilir. Şayet sulu ve kanlı ishaliniz var ise acil olarak hekiminize müracaat etmelisiniz. Bu durum yeni bir enfeksiyonun başlangıcı olabilir. Doktorunuz önermedikçe ishali durdurmak için başka bir ilaç kullanmak sakıncalıdır.
 8. 16 yaşından küçük çocuklarda kullanılmamalıdır.
 9. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

Losefar 500 mg Kapsül’ün Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir. En iyi etkiyi göstermesi için yemeklerle beraber veya yemeğin ilk 30 dakikası içerisinde alınmalıdır.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Bulantı, ishal, vajinal enfeksiyon ve akıntı, genital kaşıntı, kan ve idrar tahlillerinde anormal sonuçlar yaygın görülen yan etkilerdir.

Etken Maddesi: Sefaklor

Ticari-Jenerik ismi: Losefar 500 mg Kapsül

Losefar 500 mg Kapsül Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

losefar-500-mg-kapsul-ilac-prospektusu

Okuduğunuz ilaç: Losefar 500 mg Kapsül
Web adresi : https://ilac.neyeiyigelir.com/losefar-500-mg-kapsul.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
Losefar 500 mg Kapsül Google
Losefar 500 mg Kapsül Yandex
Bugün: 20-Jan-2019 18:28:11
Ulusalarası saat: 20-01-19 15:28:11
Yazı tarihi ve Günü : 30 Ekim 2018Salı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
ANSIOX Tablet

Kullanımı : Etken maddesi Alprazolam‘ dır. ANSIOX Tablet, beyinde dengesiz hale gelerek anksiyeteye (endişe, kaygı)  neden olabilecek kimyasalları etkileyen, sakinleştirici...

APIKOBAL KOMPRIME

Kullanımı : Etken maddesi Vitamin B1, Vitamin B6 ve Vitamin B12′ dir. APIKOBAL KOMPRIME,  B1, B6 ve B12 vitamini...

Kapat