Losartil Plus Film Tablet

Losartil Plus Film Tablet neye iyi gelir?

Kullanımı:

Etken maddesi Losartan, Hidroklorotiyazid olan Losartil Plus Film Tablet, kan damarlarını daraltarak tansiyonu yükselten  anjiyotensin II  adlı maddenin kan damarlarını daraltmasını  engeller. Böylece tansiyonu düşürüp, kan akışını verimli hale getirir. Ek olarak vücutta sıvı tutulumuna sebep olan aşırı tuz emilimini engelleyen güçlü  bir idrar söktürücüdür. Yüksek tansiyon (hipertansiyon) tedavisinde ve yüksek tansiyonu (hipertansiyon) olan hastalarda  felç (inme) riskinin azaltılması için uygulanır.

Losartil Plus Film Tablet Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Yüksek tansiyon (hipertansiyon) tedavisinde ve yüksek tansiyonu (hipertansiyon) olan hastalarda  felç (inme) riskinin azaltılması için uygulanır.
 3. İlacı kullanmaya başladıktan sonra tansiyonunuzun kontrol altına alınması, 3 ila 6 haftayı bulabilir. Tedaviden iyi sonuç alabilmek için hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir. Şayet 3 hafta sonrasında belirtilerinizde iyileşme olmazsa doktoronuzla görüşmelisiniz.
 4. Şayet karaciğer hastalığı, böbrek hastalığı, konjestif kalp yetmezliği, kanda potasyum seviyesinin düşük veya yüksek olması, diyabet hastalığı, lupus, sulfa ilaçlarına alerji, gut hastalığı, astım ve alerji vakıalarından herhangi biri veya birkaçı varsa bu ilacı kullanmadan önce hekiminize bildirmelisiniz. İlacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 5. İlacın kullanımını hekiminize sormadan bırakmamalısınız ve doz atlaması yapmayınız. İlacın kullanımını aniden durdurmak durumunuzu kötüleştirebilir. Çünkü yüksek tansiyon sıklıkla belirti göstermez.
 6. Şayet tedaviniz sırasında, sürekli kusma, ishal veya aşırı terleme varsa hekimi acil olarak bilgilendirmelisiniz. Çünkü ishal, kusma ve aşırı terleme vücutta su kaybına neden olacağından bu durum düşük tansiyona ve elektrolit dengesizliğe neden olabilir. Almanız gereken sıvı miktarı ve türü konusunda hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir. Böyle bir durumda aşırı derecede sıvı almak da yeterli derecede sıvı almamak kadar olumsuz etkiler yaratabilir.
 7. İlacın kullanımı sırasında potasyum takviyeleri veya tuz türevleri kullanmak sakıncalıdır.
 8. İdrar yapamama sorun varsa bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 9. İlacı kullanırken kesinlikle alkol almamalısınız. Alkol  tansiyonunuzu daha fazla düşürebilir ve ilacın olası yan etkilerini arttırabilir.
 10. Oturur veya yatar durumda iken ayağa kalkarken hızlı hareket etmekten kaçınmalısınız. Hızlı bir biçimde doğrulmak veya ayağa kalkmak baş dönmesine neden olabilir. Yavaşça ve tutunarak kalkmaya özen gösteriniz.
 11. İlacın durumunuzu iyileştirdiğinden emin olmanız için tansiyonunuzu belirli aralıklarla kontrol ettirmelisiniz. Ek olarak böbrek fonksiyonlarınızı da kontrol ettiriniz.
 12. Bu ilaç düşünce ve reaksiyonlarınızı bozabilecek özelliklere sahiptir. Makine ve araç kullanmak ve benzeri dikkat gerektiren aktivasyonlarda çok dikkatli olmalısınız.
 13. Hamilelerde veya hamile kalmayı planlıyorsanız bu ilacı kullanmak sakıncalıdır. Çünkü bebekte doğum kusurlarına yol açabilir. Etkili bir doğum kontrol yöntemi kullanmalısınız. Emzirme döneminde anne sütüne geçer ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

Losartil Plus Film Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Her tableti bir bardak dolusu su ile beraber aç karnına veya yemek sırasında yutunuz. İlacınızı her gün aynı saatte almaya özen gösteriniz.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Kalp atışlarında düzensizlik ve çarpıntı, vücutta şişme, soluk cilt, baş dönmesi hissi, sarılık,ağız kuruluğu, susuzluk, kuru öksürük, uyuklama, uyuşukluk, huzursuzluk hissi, idrar yapmada artış, bayılma veya nöbet (istem dışı kasılmalar) vakıalarından herhangi birisi veya birkaçı görüldüğünde ilacın kullanımını durdurup tıbbi yardım için hekiminize müracaat etmelisiniz.

 

Etken Maddesi:  Losartan, Hidroklorotiyazid

Ticari-Jenerik ismi: Losartil Plus Film Tablet

Okuduğunuz ilaç: Losartil Plus Film Tablet
Web adresi : https://ilac.neyeiyigelir.com/losartil-plus-film-tablet.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
Losartil Plus Film Tablet Google
Losartil Plus Film Tablet Yandex
Bugün: 22-Sep-2018 03:20:49
Ulusalarası saat: 22-09-18 00:20:49
Yazı tarihi ve Günü : 21 Ekim 2017Cumartesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
Muscoril 4 mg Kapsül
Muscoril 4 mg Kapsül

Kullanımı : Etken maddesi Tiyokolşikosid olan Muscoril 4 mg Kapsül, kasların aşırı seviyede gerilmesinden sorumlu olan beyin ve omurilik...

Duobak Oral Süspansiyon Hazırlamak İçin Kuru Toz
Duobak Oral Süspansiyon Hazırlamak İçin Kuru Toz

Kullanımı : Etken maddesi  Sultamisilin  olan  Duobak Oral Süspansiyon Hazırlamak İçin Kuru Toz, vücuttaki bakterilerle mücadele ederek , bakterilerin...

Kapat