Lorateva Tablet

Kullanımı :

Etken maddesi  Loratadin olan Lorateva Tablet, vücutta, doğal bir  histaminin neden olduğu ödem, kızarıklık, sıcaklık, kaşıntı, gözlerde sulanma, burun akıntısı ve benzeri alerjik belirtilerin tedavisinde etkili bir antihistaminiktir. Kronik kurdeşen; kurdeşenin neden olduğu kaşıntı ve şişlik;  alerjik kaşıntılar; alerjik diğer deri hastalıkları; saman nezlesi ve alerjik nezle belirtileri olan  kaşıntı, gözlerde sulanma, hapşırma ve burun akıntısı ve benzeri belirtilerin tedavisinde uygulanır.

 

Lorateva Tablet Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Kronik kurdeşen; kurdeşenin neden olduğu kaşıntı ve şişlik;  alerjik kaşıntılar; alerjik diğer deri hastalıkları; saman nezlesi ve alerjik nezle belirtileri olan  kaşıntı, gözlerde sulanma, hapşırma ve burun akıntısı ve benzeri belirtilerin tedavisinde uygulanır.
 3. Şayet herhangi bir ilaca alerji durumu varsa veya karaciğer hastalığınız  veya böbrek hastalığınız varsa bu ilacı kullanmadan önce hekiminize bildirmelisiniz. İlacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 4. Reklam
 5. İlaç kullanımına hastalık belirtilerinde bir iyileşme görülmez, hatta daha da şiddetlenirse acil olarak doktor ile görüşmelisiniz.
 6. Bu ilaç, düşünce ve reaksiyonlarınızı bozacak yan etkilere sahiptir. Şayet araç veya makine kullanacaksanız çok dikkatli olmalısınız.
 7. Hamilelerde ve emzirme dönemlerinde bu ilacı hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

Lorateva Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir.
 3. Reklam

 

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Hızlı ve düzensiz kalp atışı, bayılacakmış ve benzeri hissetme ve sarılık (gözlerde ve ciltte sararma)  gibi yan  etkilerden herhangi biri görüldüğünde derhal hekiminize müracaat etmelisiniz.

.

Etken Maddesi:  Loratadin

Ticari-Jenerik ismi: Lorateva Tablet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
ATODIP Film Kaplı Tablet
ATODIP Film Kaplı Tablet

Kullanımı : Etken maddesi  Amlodipin, Atorvastatin olan  ATODIP Film Kaplı Tablet, kan damarlarını gevşetip genişleterek, kan basıncını düşürerek yüksek tansiyon (hipertansiyon)...

CARDOPAN PLUS 160/25 mg Tablet
CARDOPAN PLUS 160/25 mg Tablet

Kullanımı : Etken maddesi Valsartan, Hidroklorotiyazit olan CARDOPAN PLUS 160/25 mg Film Tablet, yüksek kan basıncını düşürücü ve idrar söktürücü...

Kapat