KORTİLON-A Orabase Merhem

KORTİLON-A için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, KORTİLON-A ne ilacı olup, ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, KORTİLON-A dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli; istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler ve benzeri KORTİLON-A Orabase Merhem hakkında bilinmesi gereken hususları kapsar.) KORTİLON-A Orabase Merhem kullanma talimatı (ilaç prospektüsü) KORTİLON-A Orabase Merhem kısa ürün bilgisi Endikasyon bilgisi: triamsinolon asetonid adlı etken maddeyi içinde bulunduran KORTİLON-A, iltihap ve doku kaybıyla beraber görülen ağız yaralarının tedavisinde; topikal kortikosteroid Kullanımı: günde 2 -3 kere KORTİLON-A, hamilelikte C kategorisindedir, emzirme döneminde hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır. KORTİLON-A kontrendikeleri: aşırı duyarlılık, boğaz ve

KORTİLON-A Orabase Merhem neye iyi gelir?. …

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, ilaçların yüzde ellisinden çoğu uygun olmayan biçimde reçete edilmekte veya sağlanmakta veyahut satılmaktadır. Hastaların %50’si de ilaçlarını doğru bir biçimde kullanamamaktadır.

Tüm dünyada olduğu ve benzeri ülkemizde de yanlış ve gereksiz ilaç kullanımı halk sağlığını etkileyen ciddi bir sorundur. Akılcı olmayan ilaç kullanımı hastaların tedaviye uyuncunun azalmasına, ilaç etkileşimlerine, bazı ilaçlara karşı direnç gelişmesine, hastalıkların tekrarlamasına veya uzamasına, advers olay görülme sıklığının artmasına, tedavi masraflarının artmasına neden olur.

Bu nedenle insanların kendi başına gereksiz kullanımlarını engellemek ve ilaç ısrafını önlemek adına bu ilaç hakkındaki tüm bilgileri vermekten kaçındığımızı, ilaç içeriklerinin, üreticisinin değişebilmesi veya Sağlık bakanlığınca geri çekme uygulamaları ile eşgüdümü sağlamak için bu ilaca ilişkin güncel bilgiyi ilaç üreticisi firmadan edinmenizi tavsiye ediyoruz.

Bu ilacı kullananlar veya kullanmak isteyenler neye iyi gelebileceği, hangi hastalıklara iyi geldiği hakkındaki yorumları aşağıda paylaşabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.