KETOBER Gargara

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Ketoprofen olan  KETOBER Gargara, ağız boşluğu ve boğaz bölgesindeki iltihap ve ağrılarda  etkili, iltihap önleyici ve ağrı kesici bir ağız solüsyonudur.  Ağız boşluğu ve boğaz mukozasında iltihaplanma, ağrı ile beraber diş eti iltihabı, bademcik iltihabı, boğaz iltihabı, pamukçuk ve ağız içi iltihabına bağlı belirtilerin rahatlatılmasında uygulanır. Diş hekimliğinde uygulanan tedavilerden sonra da uygulanabilir.

KETOBER Gargara Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Ağız boşluğu ve boğaz mukozasında iltihaplanma, ağrı ile beraber diş eti iltihabı, bademcik iltihabı, boğaz iltihabı, pamukçuk ve ağız içi iltihabına bağlı belirtilerin rahatlatılmasında uygulanır.
 3. Diş hekimliğinde uygulanan tedavilerden sonra da uygulanabilir.
 4. Şayet geçmişte yaşanmış veya şu an var olan  mide – bağırsak ülseri, mide ve bağırsaklarda kanama, ciddi kalp yetmezliği ve Asetilsalisilik asit’e (Aspirin, Ecopirin, Coraspin, Asinpirine, ) alerji vakıalarından herhangi birine sahipseniz  bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 5. Şayet şiddetli karaciğer hastalığınız veya böbrek hastalığınız varsa bu ilacı kullanmadan önce hekiminize danışmakta fayda vardır.
 6. İlacı uyguladıktan sonra ağzınızda hoş olmayan bir tat oluşabilir. Bu tadı yok etmek için ağzınızı bir başka sıvı veya su ile çalkalamayınız. Bu durum ilacın etkinliğini azaltır.
 7. Yemekten sonra ve dişlerinizi fırçaladıktan sonra uygulayınız. İlacı ağzınızda bir dakika  kadar çalkalayınız. Daha sonra tükürünüz. yutmayınız. Uygulamadan sonra dişlerinizi fırçalamayınız, bir şey yeyip, içmeyiniz.
 8. Gözlerinize ve kulaklarınıza temasından kaçınmalısınız. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 9. Çocuklarda kullanılmamalıdır.
 10. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

KETOBER Gargara’nın Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Yarım bardak suya 10 ml gargara solüsyonu ilave ediliniz ve gargara yapınız veya çalkalayınız. Gargara yaptıktan sonra kalan kısım tükürmek suretiyle dışarı atılmalı, yutulmamalıdır. Bu işlem günde 2 veya 3 kez tekrarlanabilir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Bulantı, öğürme yaygın görülen yan etkilerdir.

Etken Maddesi: Ketoprofen

Ticari-Jenerik ismi:  KETOBER Gargara

KETOBER Gargara Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

KETOBER Gargara Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.