Inegy Tablet

Inegy Tablet neye iyi gelir?

Kullanımı :

Etken maddesi Ezetimib, Simvastatin olan Inegy Tablet, vücuttaki kolesterol üretimini engelleyen ve vücut tarafından emilen kolesterol miktarını azaltmaya yararlı bir preparattır. Yüksek kolesterol tedavisinde uygulanır.

Inegy Tablet Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Vücuttaki kolesterol üretimini engelleyen ve vücut tarafından emilen kolesterol miktarını azaltmaya yararlı bir preparattır. Yüksek kolesterol tedavisinde uygulanır.
 3. İlacı kullanmaya başladıktan sonra kolesterol seviyesinin iyileşmeye başlaması 2 haftayı bulabilir.
 4. Şayet karaciğer hastalığı, böbrek hastalığı, şeker hastalığı, düşük tiroid veya herhangi bir kas hastalığınız var ise doğum kontrol hapı kullanıyor olmak veya önemli miktarda veya düzenli olarak alkol tüketimi durumu varsa bu ilacı kullanmadan önce hekimi bilgilendirmeniz gereklidir. İlacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına veya spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 5. İlacın kullanımı seyrek de olsa iskelet kas dokusunda bozulmalara yol açabilir. Bu da böbrek yetmezliğine neden olur. Kaslarda güçsüzlük, ağrı, kolay acıma hissi, ateş veya grip hali veya koyu renkli idrar vakıalarından herhangi birine sahipseniz acil olarak hekimi aramalısınız.
 6. Bu ilaç, diyet, egzersiz ve kilo kontrolünü içeren  tedavi biçiminin sadece bir parçasıdır. Diyet, egzersiz ve kilo kontrolüne sıkı biçimde uymalısınız.
 7. İlacı kullanırken kesinlikle alkol almamalısınız. Çünkü alkol ilacın yan etkilerini arttırabilir, ilaçla beraber alınması karaciğere ciddi zararlar verir.
 8. Şayet şu an karaciğer hastalığınız varsa veya  hamilelik durumu yada emzirme döneminde iseniz bu ilacı kesinlikle kullanmak sakıncalıdır.
 9. İlacın yan etkileri yaşlı yetişkin hastalarda daha yüksektir.
 10. Bu ilaç, ailesel yüksek kolesterol öyküsü olan 10-17 yaş arası çocuklarda da uygulanabilir. 10 yaş altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır.
 11. Yağ ve kolesterol oranı yüksek yiyeceklerden kaçınmalısınız. Mutlaka kolesterol düşürücü bir diyete uymanız gereklidir.
 12. Hamilelerde  ve emzirme döneminde bu ilacı kesinlikle kullanmak sakıncalıdır.

Inegy Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Kalp ritminde hızlılık, kas ağrısı, kaslarda güçsüzlük, yüksek ateş, grip belirtileri, baş ağrısı, mide bulantısı, karın ağrısı,iştah kaybı, kaşıntı, koyu renkli idrar, kil renkli dışkı, kolay kanama ve çürük oluşumu  gibi yan etkilerde ilacın kullanımını durdurup, derhal hekiminize müracaat etmelisiniz.

 

Etken Maddesi:  Ezetimib, Simvastatin

Ticari-Jenerik ismi: Inegy Tablet

Okuduğunuz ilaç: Inegy Tablet
Web adresi : https://ilac.neyeiyigelir.com/inegy-tablet.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
Inegy Tablet Google
Inegy Tablet Yandex
Bugün: 21-Aug-2018 07:21:41
Ulusalarası saat: 21-08-18 04:21:41
Yazı tarihi ve Günü : 8 Şubat 2018Perşembe

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
DROFLU COLD Tablet

Kullanımı : Etken maddesi  İbuprofen, Psödoefedrin hidroklorür olan DROFLU COLD Tablet, iltihap ve ağrıya neden olan hormonları azaltarak iltihabı önler, burun ve...

Septrin Tablet
Septrin Tablet

Kullanımı: Etken maddesi  Sülfametoksazol, Trimetoprim olan Septrin Tablet, vücuttaki bakterilerle mücadele ederek , farklı türdeki bakteriyel enfeksiyonları  tedavi edici bir antibiyotiktir. Pnemocytis...

Kapat