İlaçların Prospektüsleri Kullanmanız için Yeterli Değil !

İlaçların Prospektüsleri Kullanmanız için Yeterli Değil !

İlaç prospektüslerinde bir çok gerekli bilgi verilmektedir. Bu hem ilaç firmalarını olumsuz vakıalar karşısında korumayı hem de kişileri ilacın içeriği , kullanım alanları ve yan etkileri ( endikasyonalrı ) konusunda uyarmayı hedeflemektedir.

 

Sadece ilaçların içerisinde bulunan bilgi kağıtlarını ( Prospektüs ) okuyarak ilaç kullanımı doğru değildir. Her ilacın birbiri ile etkileşimde bulunması durumunda oluşabileceği olumsuz etkilerini ve içerdiği her etken maddenin dışsal etmenlerle etkileşiminin yazılı olması imkansızdır. Şayet bu vakıalar yazılırsa ilaç prospektüslerinin 10 larca ciltlik ansiklopedilerden oluşması gerekir.

 

İlaç kullanımında prospektüsün sadece bilgilendirme amaçlı olduğunu bir doktor olmadığını unutmamalısınız.

İlaç kullanımında Doktorlara danışmanız çok önemlidir. İlaç kullanırken hangi ilaç olursa olsun Hekiminize danışın ve reçete ile yazdığı kadar almaya gayret edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
MECORLONG 50 mg Kontrollü Salınımlı Film Tablet
MECORLONG 50 mg Kontrollü Salınımlı Film Tablet

Kullanımı : Etken maddesi  Metoprolol tartarat olan MECORLONG 50 mg Kontrollü Salınımlı Film Tablet, stres hormonlarının kalpteki etkisini azaltarak kalp atım hızının (nabzın)...

LEVOTIRON 175 mcg Tablet
LEVOTIRON 175 mcg Tablet

Kullanımı : Etken maddesi Levotiroksin sodyum olan LEVOTIRON 175 mcg Tablet, tiroid hormonunu yapay olarak üreten bir preparattır. Tiroid hormonu, vücudun...

Kapat