İlaçların Prospektüsleri Kullanmanız için Yeterli Değil !

İlaçların Prospektüsleri Kullanmanız için Yeterli Değil !

İlaç prospektüslerinde bir çok gerekli bilgi verilmektedir. Bu hem ilaç firmalarını olumsuz vakıalar karşısında korumayı hem de kişileri ilacın içeriği , kullanım alanları ve yan etkileri ( endikasyonalrı ) konusunda uyarmayı hedeflemektedir.

 

Sadece ilaçların içerisinde bulunan bilgi kağıtlarını ( Prospektüs ) okuyarak ilaç kullanımı doğru değildir. Her ilacın birbiri ile etkileşimde bulunması durumunda oluşabileceği olumsuz etkilerini ve içerdiği her etken maddenin dışsal etmenlerle etkileşiminin yazılı olması imkansızdır. Şayet bu vakıalar yazılırsa ilaç prospektüslerinin 10 larca ciltlik ansiklopedilerden oluşması gerekir.

 

İlaç kullanımında prospektüsün sadece bilgilendirme amaçlı olduğunu bir doktor olmadığını unutmamalısınız.

İlaç kullanımında Doktorlara danışmanız çok önemlidir. İlaç kullanırken hangi ilaç olursa olsun Hekiminize danışın ve reçete ile yazdığı kadar almaya gayret edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
FUZO PLUS Likit jel
FUZO PLUS Likit jel

Kullanımı : Etken maddesi Nimesulid, Lidokain olan FUZO PLUS  Likit jel, ağrı kesici bir preparattır.  FUZO PLUS, Lumbago (bel ağrısı), romatizmal ağrılar, osteartrit...

Devalud Tablet

Kullanımı : Etken maddesi Tizanidin hidroklorür olan Devalud Tablet, kasların aşırı seviyede gerilmesinden sorumlu olan, omurilik düzeyindeki sinyal geçişinin...

Kapat