İlaçlar Eş, Dost, Tavsiyesi ile Kullanılmamalı

İlaçlar Eş, Dost, Tavsiyesi ile Kullanılmamalı

Yaygın olarak özellikle Türk toplumunda görülen ilaç kullanımı sorunlarından biri yakınınızdaki kişilerden veya dost ortamınızda herhangi birinden paylaştığınız bir hastalığınız ile ilgili gelen tavsiyeler sonucu ilaç kullanımıdır.

Bilmemiz gereken en önemli olgulardan biri her insanın hastalığının farklılık gösterebileceği ve benzeri aynı zamanda Her insanın biyolojik yapısının, iç organlarının yapısının ve sorunlarının farklı farklı olduğu gerçeğidir.

 

Karşınızda herhangi bir insanın sizlere kendisine iyi gelen bir ilaçtan bahsetmesi normaldir fakat kendisinin 2. bir hastalığı olmayabilir veya sizinkinden farklı olabilir. O kişinin size önereceği ilacın sizin diğer bir rahatsızlığa yol açabilecek endikasyonları olabilir.

 

Kulaktan dolma bilgilerle ilaç kullanmaktan kaçınmalısınız , size özel doğru tetkikler yapılıp doktor tavsiyesi olmadan ilaç kullanmaktan uzak durmalısınız !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
Kerasal Pomad

Kullanımı: Etken maddesi  Üre, Salisilik asit olan Kerasal Pomad, derinin (tüylü bölgeler dahil) en dış tabakasını yumuşatarak, soyulmasını sağlayan...

LEFOX 500 mg Film Tablet
LEFOX 500 mg Film Tablet

Kullanımı : Etken maddesi  Levofloksasin olan  LEFOX 500 mg Film Tablet, vücuttaki bakterilerle mücadele eden antibiyotik bir preparattır. Solunum yolu (bronşit, toplum kökenli zatürre,...

Kapat