İlaç Kullanırken Miktara Dikkat Edin !

İlaç Kullanırken Miktara Dikkat Edin !

İlaç bir doktor tarafından sizlere verildiğinde O ilacı kaç adet kullanacağınıza çok dikkat etmelisiniz. Bu durumun olumsuz sonuçları çok tehlikeli olabilir ve en değerli şeyiniz olan sağlığınızın bozulmasına yol açabilir.

 

İlaçların hepsi etken maddelerinin oranları,  farklı olarak içerebilmektedir. Bu durumun en yaygın hatalarından biri 1 adet alıyorum ama etkisini göremiyorum düşüncesi ile adedi artırmak veya çok ani etkiler göstermesi sonucu adedi azaltmaktır.

En önemli şeylerden biri ilaçların farklı şekillerde yani az veya çok adetlerle, Farklı günlerde kullanılması gerekliliği ve bu  durumun içerisinde bulunulan hastalığın durumuna göre değişiyor olmasıdır. Sizlere bu ilacı veren doktorun yazdığı reçete üzerinde ki miktar , şekil ve adete göre kullanmanız ve belirtilen süre kadar kullanmanız çok önemlidir.

 

Kendi düşüncenize göre ilaç alımını artırıp azaltmamalısınız veya ilacı kendinizi ne kadar iyi hissederseniz hissedin söylenen dönemden önce bitirmemeniz veya yine kendi kararınızla ilaç alımını belirtilen süreyi geçerek uzatmamanızdır.

Aksi taktirde olumsuz sonuçlarla karşılaşabilirsiniz ve sağlığınızı düzeltmek isterken çok daha büyük sağlıksal sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
TERBONİLE Tablet
TERBONİLE Tablet

Kullanımı: Etken maddesi Terbinafin hidroklorür olan TERBONİLE Tablet, mantarların büyümelerini ve çoğalmalarını engelleyen bir preparattır. El ve ayak parmak aralarında...

Glucophage 500 mg Film Tablet
Glucophage 500 mg Film Tablet

Kullanımı : Etken maddesi Metformin hidroklorür olan Glucophage 500 mg Film Tablet, tek başına diyet ve egzersizin kan şekeri...

Kapat